jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM > Anne-Marie – Speak Your Mind > lekko, melodyjnie i trochę tanecznie

ALBUM > Anne-Marie – Speak Your Mind > lekko, melodyjnie i trochę tanecznie

Doczekaliśmy się zapowiadanego debiutanckiego albumu wokalistki, która przede wszystkim zaskoczyła nas świetnym kawałkiem „Rockabye”. Posłuchajmy zatem czy warto było czekać na ten album czyli > Anne-Marie – Speak Your Mind.

 

 

 

Jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów popowych 2018 roku! To debiutancki materiał jednej z największych obecnie światowych gwiazd popu, Anne-Marie. Młoda Angielka wybrała dla płyty tytuł „Speak Your Mind„. Znajdują się na niej wszystkie dotychczasowe przeboje artystki z „Ciao Adios„, „Alarm” i „Heavy” na czele. Podstawową wersję wypełnia 12 utworów, a album deluxe zawiera 17 – między innymi megahit „Rockabye” nagrany z Clean Bandit oraz Seanem Paulem. Zajął on w rocznym podsumowaniu Polish Dance Chart bardzo wysoką, bo siódmą pozycję.

 

 

Album Anne-Marie – Speak Your Mind jest efektem dwuletniej pracy artystki. Nie brakuje na nim bardzo osobistych liryków a utwory Anne-Marie to historie, z którymi łatwo się utożsamić. Pierwszą pozycją na płycie jest piosenka „Cry„, dedykowana byłym chłopakom. Czuć tu klimat pop-rocka, a Anne-Marie zdaje się delikatnie tu … przeklina. Inna kompozycja „Perfect” przypomina o pielęgnowaniu miłości do siebie i wzmacnianiu poczucia własnej wartości. To taki klimat ballady między funky, a r’n’b.

Natomiast najnowszy singiel „2002” to wspomnienie czasów dzieciństwa, który Anne-Marie napisała wspólnie ze swoim serdecznym przyjacielem Edem Sheeranem. Produkcją utworu zajął się legendarny Steve Mac. Artystka zawarła w refrenie delikatne nawiązania do swoich ulubionych piosenek z początków XXI wieku, między innymi:”…Baby One More Time” Britney Spears, „Bye Bye Bye” N-Sync, „99 Problems” Jay-Z i „Ride Wit Me” Nelly’ego.

 

 

Bardzo podoba mi się utwór „Then”. Bardzo przyjemna melodia, łatwo wpada w ucho, jest osadzona na takim lekko zaznaczonym rytmie reggaeton. Warto na nim zawiesić ucho…

Słuchamy dalej … „Heavy” to też klimat ballady, ale osadzony też na rytmie reggaeton. Kolejny z tych nieznanych … uff, wreszcie mniej smętnie …. „Can I Get Your Number” to taki łamany w rytmie kawałek, ale bez ekstazy.

Bardzo fajny jest „Machine”. Zupełnie inny od pozostałych na tym albumie. Z taką karaibską nutką. Następny też przyjemny, bo od razu czuć energię przeboju- „Breathing Fire”. Kolejny w rytmie reggaeton, ale już znacznie szybszy od poprzednich.

„Used to Love You” to utwór po części balladowy, bo przeplatany klubowymi brzmieniami elektroniki. Dla odmiany , przedostatni, to melancholijna ballada „Peak”. Tak raczej do słuchania. Całość kończy mega hit „Rockabye”.

 

Reasumując, szkoda, że producenci nie wrzucili więcej różnorodnych klimatów. Widać, że płyta dedykowana jest na rynek amerykański, bo sporo na niej klimatów r’n’b. No, ale jest kilka fajnych piosenek o potencjale przeboju.

 

 

Anne-Marie – Speak Your Mind > Tracklista:

1. Cry
2. Ciao Adios
3. Alarm
4. Trigger
5. Then
6. Perfect
7. FRIENDS – Marshmello & Anne-Marie
8. Bad Girlfriend
9. Heavy
10. 2002
11. Can I Get Your Number
12. Machine
13. Breathing Fire
14. Some People
15. Used to Love You
16. Track 16
17. Rockabye (feat. Sean Paul & Anne-Marie) – Clean Bandit

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik
Piotr Gryglewicz
Piotr Gryglewicz
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".
https://www.facebook.com/pgryglewicz

Podobne artykuły

na górze