jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM > ASAF AVIDAN – The Study on Falling

ALBUM > ASAF AVIDAN – The Study on Falling

Asaf Avidan  – twórca wielkiego hitu „One Day / Reckoning Song” z 2012 roku wydał swój trzeci solowy album zatytułowany „The Study on Falling”. To muzyka dla wyrobionego słuchacza.

 

Asaf Avidan  wydał swój trzeci solowy album zatytułowany „The Study on Falling”. Wcześnie Asaf nagrał również 3 płyty ze swoim zespołem The Mojos. Urodził się w Jerozolimie, jego rodzice byli dyplomatami izraelskiego MSZ-tu i dlatego cztery lata spędził na Jamajce, a następnie w Nowym Jorku. Studiował na ASP w Jerozolimie. W 2006 roku zrezygnował z pracy jako animator i poświęcił się muzyce wydając EP „Now that you’re leaving”.

W tym samym roku grając solowa trasę po Izraelu założył zespół The Mojos Jive Cats. Potem skrócono nazwę do Asaf Avidan & The Mojos. Wraz z zespołem odbył trasę koncertową wspólnie z Robertem Plantem, Benem Harperem i Lou Reedem.  Z zespołem wydał trzy albumy, a grupa została rozwiązana w 2011 roku., dlatego że jak twierdzi Asaf:

wszyscy chcieli eksperymentować dźwiękami i różnymi gatunkami ale każdy inaczej”.

 

Rok później rozpoczął karierę solową wydając akustyczny album koncertowy „Avidan in a box” i płytę studyjną „Different Pulses”. W 2012 roku miał międzynarodowy hit „One Day/Reckoning Song”, który został zremiksowany przez DJ-a Wankelmuta.

 

Na nowym solowym albumie „The Study on Falling”, podobnie jak i na poprzednich porusza się w stylach folk, blues, folk rock, indie i blue rock. Asaf swój nowy album  zdecydował się nagrywać w USA, wybierając Kalifornię i producenta Marka Howarda odpowiedzialnemu wcześniej za brzmienie „Time Out of Mind” Boba Dylana, a także „Orphans” Toma Waitsa

Sam proces nagraniowy przeniósł ze studia w plener niezależnie  gdzie przebywał. Wśród towarzyszących mu muzyków znaleźli się m.in. perkusista Jim Keltner (John Lennon, Elvis Presley) oraz basista Larry Taylor (Canned Heat, The Monkeys oraz  Jerry Lee Lewis).

 

Album ASAF AVIDAN The Study on Falling to bardzo liryczny materiał mówiący o różnych aspektach miłości w odniesieniu do jego dwóch kobiet  z którymi był związany (występują jako Green i Blue). Tytuł albumu zainspirowany został takimi dziełami sztuki jak „A study on Falling” Mariki Leili Roux i „A study on effort” – Bobbi Jane Smith. Płytę promuje singel „My old Pain”.

Oceń ten produkt
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik
Bogdan Fabiański
Bogdan Fabiański
Autor najstarszej ciągle działającej listy dance w Polsce. Aktualnie pracuje w Radio dla Ciebie 101 FM Warszawa. Prowadzi tam wspólnie z Pawłem Bobrowskim kultowy program NOC DJ'ÓW oraz w ciągu tygodnia autorskie programy.

Podobne artykuły

na górze