jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Gromee już na Eurowizji, Margaret walczy …

Gromee już na Eurowizji, Margaret walczy …

Rok 2018 zapowiada się wyjątkowo ciekawie jeśli chodzi o tegoroczny Festiwal Eurowizji. Oto Gromee już na Eurowizji, Margaret walczy… Na tą imprezę pojedzie z Polski artysta wreszcie reprezentujący typową muzykę taneczną, a w Szwecji do finału krajowych eliminacji dostała się właśnie Margaret.

 

 

Gromee razem ze szwedzkim wokalistą Lukas Meijer głosami jury i publiczności wygrali w ostatnią sobotę eliminacje do konkursu Eurowizji 2018. W Lizbonie zaprezentują się z utworem „Light me up”.

Piosenka zapowiada również płytę Gromeego – „Chapter One”. Premiera już 16 marca! Na płycie znajdą się najpopularniejsze produkcje artysty, w tym super hity: „Fearless”, „Spirit, „Runaway”, „Without You”, czy wspomniane wcześniej „Light me up oraz niepublikowane do tej pory utwory i remiksy.

Gromee już od kilku lat regularnie koncertuje po całej Polsce, a jego sety goszczą w najlepszych klubach i festiwalach w kraju. Współpracuje nie tylko z zagranicznymi artystami. Na koncie ma również m.in. remiks dla Ani Dąbrowskiej i Beaty Kozidrak. W ubiegłym roku za swoje dokonania został nagrodzony statuetką i statusem najlepszego Producenta Muzycznego i DJ-a w kraju.

 

Natomiast Margaret walczy w szwedzkich eliminacjach. Jest to cykl imprez pod nazwą Melodifestivalen. Na początku marca odbyła się kolejna runda. Podczas koncertu 3 marca 2018, który był swego rodzaju dogrywką Margaret udało się wejść do finału tej imprezy, mimo, że wcześniej odpadła.

 

Piosenka, z którą Margaret tam startuje to „In My Cabana”. Jest juz popularny w Szwecji, bo był numerem 1 na szwedzkim iTunes, a to wideo ma już ponad 1,7 miliona odtworzeń, a więc znacznie więcej niż piosenki konkurentów Margaret.

Ale czy Margaret wygra i pojedzie jak Gromee do Lizbony? Szanse ma nie największe, bo tamtejsi artyści, jako swoi, pewnie będą bardziej faworyzowani. Finał 10 marca 2018 w szwedzkiej telewizji i już wiemy, że rodacy ze Szwecji będą pomagać swoimi głosami.

 

 

Finaliści krajowych preselekcji wystąpią w Portugalii podczas dwóch półfinałów i finału – 8, 10 i 12 maja 2018.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze