jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Grupa Clean Bandit zapowiada drugi album już w listopadzie

Grupa Clean Bandit zapowiada drugi album już w listopadzie

Clean Bandit, twórcy hitów „Rockabye”, „Solo” i „Symphony” zapowiadają drugi album jeszcze w tym roku. Pojawi się pod koniec listopada, ale można już posłuchać fragmentów „What is Love”. Czy są na nim kolejne hity? Wydaje się, że tak. Zresztą sami zobaczcie. 

 

 

 

 

Angielskie trio Clean Bandit zapowiedziało premierę drugiego studyjnego albumu „What Is Love?” na 30 listopada 2018 roku. Twórcy nagranego z Anne-Marie i Seanem Paulem hitu „Rockabye” także i tym razem zaprosili do współpracy znakomitych gości.

 

 

Trio Clean Bandit to Luke Patterson, Grace Chatto i Jack Patterson. Specjaliści od zaraźliwych elektronicznych dźwięków twierdzą, że stworzyli połączenie tanecznych kompozycji i niezwykle emocjonalnych tekstów. Nie samodzielnie. Clean Bandit zaproponowali współpracętym takim wykonawcom jak: Zara Larsson, Marina, Luis Fonsi (autor megahitu „Despacito), Demi Lovato, Sean Paul, Anne-Marie, Ellie Goulding, KYLE, Big Boi, Tove Styrke, Stefflon Don, Craig David, Kirsten Joy, Rita Ora, Julia Michaels, ALMA. Na wersji deluxe albumu znajdą się jeszcze cztery piosenki, w których pojawiają się Yasmin Green, Charli XCX, Bhad Bhabie, DaVido, Love Ssega oraz Louisa Johnson.

Z płyty znamy już doskonale piosenki „Rockabye” feat. Anne-Marie i Sean Paul, „Symphony” feat. Zara Larsson,I Miss You” feat. Julia Michaels, „Tears” feat. Louisa Johnson oraz najnowszy „Solo” feat. Demi Lovato, który zdobył szczyt notowania na Wyspach. Materiał na album nagrywano w różnych miejscach na świecie, a jego produkcją zajęli się Mark Ralph (Years & Years) plus członkowie tria, Jack Patterson i Grace Chatto.

 

 

Clean Bandit (od lewej): Jack Patterson, Grace Chatto i Luke Patterson.
Trio Clean Bandit (od lewej): Jack Patterson, Grace Chatto i Luke Patterson. (fot.Warner Music)

Jak wyjaśnia Grace z Clean Bandit:

Płyta opowiada o różnych rodzajach i poziomach miłości. Pracowaliśmy nad nią ponad trzy lata, w trakcie których sami ich doświadczyliśmy. Niektórzy z nas mieli też złamane serce. W jakiś sposób znalazło to odbicie w naszych piosenkach. Jest braterska miłość, miłości rodziny (w piosence „Rockabye” jest to bezwarunkowa miłość matki), miłość romantyczna, miłość pożerająca wszystko, ból miłosny. Badamy wszystkie ofiary, jakie trzeba ponieść dla miłości, nawet jeśli jest to trudne. 

Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się nagrywać z tyloma wspaniałymi muzykami i wokalistami. Pracowaliśmy niemal na całym świecie, choć najczęściej w północnym Londynie i Los Angeles. Niektóre wersy zostały zarejestrowane w łazience w Ugandzie! Liczymy na to, że każdy z was znajdzie tu piosenki, z którymi będzie mógł się identyfikować – konkluduje Grace.

Płyta „What Is Love?” jest następczynią debiutanckiej „New Eyes” z 2014 roku (która zajęła 3. miejsce na brytyjskiej liście!). Na niej znalazł się singlowy megahit „Rather Be” (z utalentowaną Jess Glynne), który sprzedał się w aż 12 mln egzemplarzy i został nagrodzony Grammy. 

Do tej pory Clean Bandit sprzedali ponad 40 mln singli, w streamingu ich piosenki odtworzono ponad 10 mld razy, na Youtubie posłuchano 3,5 mld razy. Wielką popularnością cieszą się też teledyski tria, które muzycy tworzą sami.

 

 

Clean Bandit what is love

 

Clean Bandit – What is Love > Link do album  można już posłuchać fragmentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze