jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM JBalvin – Vibras > przesłuchujemy album

ALBUM JBalvin – Vibras > przesłuchujemy album

Ten wykonawca jest nam znany już od 2014 roku, kiedy to dotarł do nas jego utwór z Inna „Cola song”. Potem na jego drodze byli inni topowi wykonawcy, jak choćby Pitbull. JBalvin – Vibras > posłuchajmy co znajdziemy na jego debiutanckim albumie, który właśnie się pojawił.

 

 

 

 

JBalvin - Vibras
JBalvin (fot.Universal Music)

ALBUM > JBalvin – Vibras

Kolumbijski gwiazdor był jednym z najczęściej odsłuchiwanych wykonawców w 2017 roku w YouTube i Spotify. Po wspaniałych zapowiedziach w postaci hitowych singli „Mi Gente” (1,8 MLD wyświetleń na YT), „Ambiente” i „Machika”, czas na pełnowymiarowy album artysty.

 

J Balvin jest obecnie drugim najpopularniejszym artystą na całym świecie w Spotify. Pierwsze miejsce zajmuje Drake.

Teledysk do „Ambiente” zgromadził ponad 117 milionów wyświetleń w mniej niż miesiąc.

Vibras to nie płyta reggaeton. To płyta z muzyką world … chcę robić muzykę dla wszystkich. Nie muszę pracować z największymi gwiazdami świata muzyki. Chcę nagrywać z najzdolniejszymi wykonawcami, którzy robią super rzeczy. Od sławy zdecydowanie bardziej wolę sukces – mówi J Balvin w rozmowie z „Rolling Stone”.

 

J Balvin jest obecnie najbardziej pożądanym latynoskim artystą, który współpracował m.in z Beyoncé, Jennifer Lopez, Justin Bieber, Pharrell Williams, Skrillex, Major Lazer, Ariana Grande, Camila Cabello, Pitbull, Nicky Jam, Bad Bunny.

 

Nominowany do Latin Grammy album „La Familia” z 2014 roku wspaniale ukazał talent J Balvina do miksowania różnych gatunków oraz języków. Kolejne wydawnictwo, „Energia” z 2016, świetnie poradziło sobie w krajach latynoskich. Z „Vibra” artysta ma wszystkie niezbędne środki, by podbić serca słuchaczy na całym świecie, bez względu na to, czy znają hiszpański.

 

Posłuchajmy zatem tych kawałków.

Tytułowy „Vibras” to raczej trzeba traktować jako prolog całego albumu, bo do niego domiksowany jest „Mi Gente”. Kolejny „Ambiente” to typowy reggaetonowy kawałek. Podobnie jak następny, ale słychać JBalvin zręcznie wstawia różne ciekawie brzmiące sample. „No Es Justo” to kolejny, raczej typowy, reggaeton. „Ahora” – nawet podkład nie jest zamieniony i ciągle słychać identyczny rytm, tylko kompozycja i aranż nieco inne.

„Brillo” to wreszcie coś innego. Taka latynoska ballada. Śpiewa ją niejaka Rosalia w duecie z JBalvin. „En Mi” pozostaje bliski klimatowi poprzedniego, tyle, że śpiewa sam. Za to następny „Peligrosa” nagrany ze znanym nam portorykańskim duetem Wisin i Yandel , już zdecydowanie przebojowy. Oprócz chwytliwej melodii sprzyjają temu przyśpiewki „oo ..oo” oraz bardzo żywiołowo wykonany rap.

„Noches Pasadas” to to także czysty reggaetonowy rytm, ale już nie skopiowany z innego utworu, jak wyżej. Kolejny – „Tu Verdad”- to utwór idący już w kierunku hip-hop, chociaż elementy reggaeton są obecne. Dalej JBlavin wraca do czystego reggaetonu”Donde Estarás”. Nic szczególnie przebojowego.

Całośc kończy przebojowy kawałek „Machika” nagrany z gwiazdką tej muzyki Anitą.  To utwór z singla.

 

 

Reasumując, hmmm… miała być „muzyka świata” według JBalvin. Ja tu tego nie słyszę. Trochę czuje się zawiedziony, bo po takiej szumnej zapowiedzi samego autora spodziewałem się czegoś szerszego muzycznie, a nie tylko samego reggaeton. Może w Ameryce Południowej obowiązuje inne pojęcie Świata, bo Europa to odległy Kolumbii kontynent. Ta płyta, pewnie zrobiona „na szybko” pewnie będzie hitem w krajach latynoskich, ale u nas raczej nie, choć poszczególne utwory, już się przecież podobają.

 

 

J Balvin – Vibras –  tracklista

 1. Vibras (J. Balvin, Carla Morrison)
 2. Mi Gente (J. Balvin y Willy William)
 3. Ambiente
 4. Cuando Tú Quieras
 5. No Es Justo(J. Balvin, Zion & Lennox)
 6. Ahora
 7. Brillo (J. Balvin, Rosalia)
 8. En Mi (Interlude)
 9. En Mi
 10. Peligrosa (J. Balvin y Wisin, Yandel)
 11. Noches Pasadas
 12. Tu Verdad
 13. Donde Estarás
 14. Machika (J. Balvin, Jeon, Anitta)
 15. Machika

 

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • Reddit
 • Twitter
 • Wykop
 • Yahoo! Bookmarks
 • Śledzik
 • Śledzik
Piotr Gryglewicz
Piotr Gryglewicz
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".
https://www.facebook.com/pgryglewicz

Podobne artykuły

na górze