jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Sheck Wes – Mo Bamba: nagrał w domu – teraz ma światowy hit!

Sheck Wes – Mo Bamba: nagrał w domu – teraz ma światowy hit!

Co jakiś czas obserwujemy jakieś spektakularne odkrycie na  świecie. Takim pierwszym internetowym hitem był DJ Baauer „Harlem shake”, potem znany wszystkim „Gangnam style”, a jeszcze później „Despacito”.  Teraz mamy kolejne odkrycie: „Mo Bamba”, singiel amerykańskiego rapera Sheck Wesa, ujrzał światło dzienne w czerwcu 2017, lecz sukces przyszedł dopiero rok po premierze. Kawałek nazwany na cześć koszykarza z drużyny Orlando Magic stał się prawdziwym hitem internetu.

 

 

 

 

DJ Baauer „Harlem shake”, PSY „Gangnam style”, a jeszcze później Luis Fonsi i „Despacito”. To rekordziści internetu, a zarazem przełomowe utwory z różnych względów. Było ich jeszcze więcej. Ten pierwszy zrewolucjonizował w ogromnym stopniu rynek muzyczny, najpierw w USA, a potem na całym świecie. Chodzi o wirusowe udostępnianie utworów dzięki serwisom społecznościowym. To była przełomowa chwila dla rynku muzycznego.

Sheck WesTeraz mamy hip-hopowe odkrycie z USA. Pochodzący z Harlemu Sheck Wes potrzebował 20 minut, by stworzyć utwór, którym rozpoczął światową karierę. Bez zapisywania czegokolwiek, raper nagrał „Mo Bamba” w jednym podejściu. Jak dowiadujemy się z „The New York Times”, w kawałku słychać beat producentów Take a Daytrip (Denzel Baptiste i David Biral) oraz 16yrold (Jerry Cruz), którzy poznali się przez internet i postanowili, że stworzą wspólny kawałek. Słowa zostały zaimprowizowane przez Wesa.
Po udostępnieniu „Mo Bamba” na platformie SoundCloud, popularność utworu stopniowo rosła. Z dnia na dzień utwór Sheck Wesa zaczął pojawiać się w mediach społecznościowych takich gwiazd jak Shaquille O’Neal, Odell Beckham Jr. czy Hailey Baldwin. Utwór przypadł do gustu m.in. Kanye Westowi, Travisowi Scottowi czy Drake’owi, który zaprosił Wesa na jeden ze swoich koncertów, by ten mógł zaśpiewać „Mo Bamba”.
Nagrany w domowych warunkach kawałek zapewnił Wesowi kontrakt z wytwórnią Interscope we współpracy z Cactus Jack Travis Scott i G.O.O.D. Music Kanye West. „Mo Bamba” można usłyszeć w grze komputerowej „NBA 2K19” oraz w horrorze „Pierwsza noc oczyszczenia”.
Debiutancki album Sheck Wes, „Mudboy”, ukazał się 5 października 2018.
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze