2 00 sanah lizot heal me remix mandee

Kariera Sanah nie zwalnia, nawet na chwilę. Dużej aktywności w internecie, a wkrótce na koncertach towarzyszą, ku naszemu zadowoleniu, taneczne wersje Jej nowych utworów z zapowiadających debiutancki album „Irenka”.

Mielismy już kilka okazji poznac jak Sanah brzmi w tanecznych aranżacjach. Były „Szampan”, „Melodia„, a ostatnio bardzo dobrze przyjmowany „Invisible Dress” ( Maro Music x Skytech ). Teraz pojawiła się trzecia paczka, tym razem aż dwóch utworów na raz. Jeden śpiewany przez Sanah po polsku czyli ” 2:00 „, drugi – ” Heal me ” – po angielsku. Jest więc dodatkowa okazja, aby porównać jak wokalistka wypada w tej drugiej opcji językowej.

Max Kleinschmidt i Jan Sievers czyli LIZOT podeszli do remiksu utworu „Heal me” według swojej typowej receptury. Muzy Slap House mamy aż nadto, ale trzeba przyznać, że ich remiks zrobiony jest z pomysłem! Ten pomysł słychać zwłaszcza na zwrotkach gdzie producenci wręcz idealnie „wyważają” dramaturgię utworu. Skutkiem czego typowy aranż Slap nabiera dodatkowej jakości. Tu ciekawostka, ” Heal me ” nie figuruje na albumie „Irenka”, który pojawia się 7 maja 2021. Mamy więc taki bonus os artystki.

 

Oto jeszcze dwie taneczne wersje polskojęzycznego utworu „2:00”, który już znajdzie się na debiutanckim albumie wokalistki, ale tylko w wersji oryginalnej, akustycznej wersji.

Mateusz aka Mandee nie pierwszy raz remiksuje utwór Sanah. jego remix zahacza o stylistykę Slap, ale autor stara się dodać do ciepłego głosu wokalistki, pewnie na zasadzie kontrastu, „zabrudzony” main lead.

 

Autorami drugiego remiksu 2:00 są producenci ukrywający się pod nazwa Phenomenal, ale możecie ich już znać jako DJ Kez x Karol N, bo wcześniej Konrad Kez i Karol Nicewicz wydawali mocniejszą muzę pod takim szyldem wykonawczym.
W 2020 roku wydali dwa utwory z Robbie Rosen’em – amerykańskim wokalistą, finalistą „American Idol”, znanym również ze współpracy z masą producentów z całego świata (m.in. Sick Individuals czy Lush & Simon)  – „Could You Be Her” i „Come Closer”.

Karol i Konrad wiążą z projektem Phenomenal szeroko zakrojone plany, określając go jako „ostatni i najważniejszy etap” ich muzycznej przygody.

Co można powiedzieć o ich remiksie? Podobnie jak Mandee zrobili Slap House. To naszym zdaniem błąd, bo DJ’e dostają dwie podobne brzmieniowo produkcje. Nie każdy gra (wkrótce będzie grał) lub lubi ten powoli męczący nas gatunek. Konrad i Karol bardzo fajnie ułożyli swoje dźwięki na linii melodycznej utworu. Doskonale pasowały by do nieco innego aranżu.

Wokalistka ma w planach występ na miejskim festiwalu “Lato na Pradze”, tego lata w warszawskiej Pradze Centrum.

 

Irenka – tracklista 

CD 1
1. puk puk
2. Co ja robię tutaj
3. No sory (to dłuższe)
4. To koniec
5. Warcaby
6. 2:00
7. Interludium
8. Irenka
9. BUJDA (większa!)
10. wars
11. etc.
12. ten Stan
13. Ale jazz! z Vito Bambino
14. To był dobry dzień

CD 2
1. etc. (na disco)
2. Oczy
3. duszki
4. Pożal się Boże
5. No sory (wersja alternatywna)
6. Kapela gra

 

NRD1 remix wygrywa REMIX TYGODNIA