4u, ofenbach
Ofenbach (fot. Warner Music)

Kilka miesięcy temu zastanawialiśmy się czy duet Ofenbach porzucił na stałe swój ciekawy vintage’owy styl muzyczny. Teraz mamy kolejne potwierdzenie, że TAK. Oto ich nowy utwór o mega krótkim tytule “4U”.

 

Tytuł utworu powinien być “For You” (jak słychać w utworze), ale skrócono go na “4U”, zapewne dla celów łatwiejszego rozpoznania. Jak brzmi Ofenbach w 2022 roku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_AIBIIMVJro

Niestety , podobnie do wielu innych utworów z brytyjskiej listy przebojów. Wokal nieznanej (nie podanej tu) wokalistki podobny do wielu innych. Jakby nie w 100% pasował do tego utworu. Szkoda, że producenci porzucili swój dawny styl, ale tu pewnie trzeba by zrozumieć jedną rzecz.  Nie chcą tkwić muzycznie w jednym miejscu. Tym razem poszli w kierunku UK House, ale brzmienia zastąpili swoimi, wykorzystując nawet Tropical.

Sukcesów co niemiara

Ofenbach w ciągu sześciu lat istnienia największy rozgłos zdobyli za sprawą singla “Be Mine” z 2016 roku, który trafił na szczyty światowych list przebojów. W 2017 hitem był utrzymany w klimacie retro hit “Katchi”. Zajął 6. miejsce w Europie pod względem liczby odtworzeń i wyszukań w aplikacji Shazam.

Potem,  “Head Shoulders Knees & Toes” (Top 50 Spotify Global, Top 10 European Airplay), “Wasted Love” (Top 100 Spotify Global, Top 10 European Airplay).  I ostatnio “Hurricane” z udziałem Elli Henderson (Top 15 European Airplay).

W ciągu zaledwie kilku lat Ofenbach zgromadzili ponad 2 miliardy streamów, 460 milionów odsłon na YouTube i mogą pochwalić się 11 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Cesar de Rummel i Dorian Lauduique mieszkają w odległości stu metrów od siebie i znają się od najmłodszych lat.

Jak mówi César …

  • Fakt, że możemy to robić razem, jest czymś niesamowitym. Dzielimy się wszystkim w naszym życiu. To wspaniałe doświadczenie być z kimś, kto cię rozumie. Większość DJ-ów tego nie ma…