Kiedyś mieliśmy “Gorączkę sobotniej nocy” , potem “Barbie girl”, a dziś muzyczny film “Barbie”. O samym obrazie i muzyce mówi się od kilku miesięcy, ale dziś – już po premierze – temat jest “rozgrzany” na dobre.
Producentom filmu udało się stworzyć prawdziwą gorączkę na punkcie filmu “Barbie” z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. Dziś już wiemy, że się to opłaciło. Film po tygodniu zarobił ponad 350 milionów dolarów! Single z płyty zgromadziły już ponad 500 milionów streamów i wygenerowały 4 miliardy wyświetleń w mediach społecznościowych. Nie dziwi więc, że teraz “gorączka sięga zenitu”.
Po kolei
Jako pierwszy pojawił się “Dance The Night” 3-krotnej laureatki Grammy, supergwiazdy Dua Lipy, która zresztą wystąpiła gościnnie w filmie.
“Dance The Night” wyprodukowali Mark Ronson, Andrew Wyatt oraz bracia Picard.
W filmie znalazł się m.in. “Man I Am” nagrodzonego Grammy, Brit, Złotym Globem i Oscarem Sama Smitha.
Kolejne utwory na płycie to chociażby “I’m Just Ken” wykonany przez niejakiego Kena, w którego wcielił się Ryan Gosling. Do tego niepublikowane wcześniej piosenki różnych gwiazd. Pełna tracklista znajduje się na samym dole artykułu.
Następnie KAROL G zaprezentowała swój singiel “WATATI“, który swego czasu chwaliliśmy za rozmach.
Ponadto brytyjska artystka PinkPantheress ujawniła numer “Angel”, a Nicki Minaj wspólnie z Ice Spice zaproponowały “Barbie World”, stanowiący wariację na temat kultowego hitu zespołu Aqua.
To oczywiście nie wszystko.
“Barbie the album” wyprodukowali znany na całym świecie DJ, laureat Oscara – Mark Ronson, oraz Greta Gerwig. To scenarzystka, reżyserka, producentka wykonawcza “Barbie” i 3-krotnie nominowana do Oscara.
O filmie
Życie w Barbie Land polega na byciu idealnym w idealnym miejscu. Chyba, że ma się kryzys egzystencjalny. Albo jest się Kenem. Film jak film, bo ci, którzy już go widzieli mają różne zdanie. Jedni są zachwyceni, inni – zawiedzeni. Ale przecież to kult “Barbie girl” więc nie oczekujmy nie wiadomo czego.
Boom trwa…
I będzie trwać jeszcze długo. W ślad za ogromną promocją “Barbie” poszli liczni producenci. Pojawiło się sporo remiksów (bootlegów) przeboju Aqua, ale też oficjalny remiks i to nie byle kogo.
To sam Tiesto, który dostał juz wysokie oceny naszych DJs.
Wśród nich jest też wydana , także dziś, bardzo zgrabnie zrobiona wersja tzw. “pół – cover”.
Co to znaczy “pół-cover”? Staje się to jasne po posłuchaniu utworu “In the club”. Włoski producent – autor mega hitu Eiffel 65 – Gabry Ponte wie jak odświeżać przeboje eurodance. Wspomaga go nieznany nam Jayover. To jego kolega (młodszego pokolenia) z Włoch – Giacomo Uber.
“Barbie” – tracklista albumu
1. Lizzo ? Pink
2. Dua Lipa ? Dance The Night
3. Nicki Minaj & Ice Spice ? Barbie World (with Aqua)
4. Charli XCX ? Speed Drive
5. KAROL G ? WATATI (feat. Aldo Ranks)
6. Sam Smith ? Man I Am
7. Tame Impala ? Journey To The Real World
8. Ryan Gosling ? I?m Just Ken
9. Dominic Fike ? Hey Blondie
10. HAIM ? Home
11. Billie Eilish ? What Was I Made For?
12. The Kid LAROI ? Forever & Again
13. Khalid ? Silver Platter
14. PinkPantheress ? Angel
15. GAYLE ? butterflies
16. Ava Max ? Choose Your Fighter
17. FIFTY FIFTY ? Barbie Dreams (feat. Kaliii)


![Przeboje na Karnawał 2026 [02] 🌞🌴szukamy i przypominamy te NAJ przeboje na karnawał 2026](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/23153306/przeboje-na-karnawal-2026-238x178.jpg)
![KARNAWAŁ 2026 ✨✨ czy są tylko stare sprawdzone przeboje? [01] karnawał 2026](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/13171529/karnawal-2026-238x178.jpg)


![NEW MUSIC FRIDAY 2026[04]🥇świetna klubowa muzyka i jeden karnawałowy hit Rubber People - SOS](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/26184952/Rubber-People-SOS-100x75.jpg)




![NMF 2024 [37] REPERTUAR ZAGRANICZNY.Ciekawe premiery, wygrywa faworyt DJ Promotion poleca: Funky Beatz x Kate Ryan - 'Desenchantee'](https://cdn.djpromotion.com.pl/wp-content/uploads/2024/09/14181228/Funky-Beatz-x-Kate-Ryan-Desenchantee-100x75.jpg)
