ABBA zapowiada dwa nowe utwory!

ABBA zapowiada dwa nowe utwory! Brzmi to jak prima aprilis, ale żródło jest wiarygodne. To Instagram. Minęło 35 lat od kiedy ABBA nic nie nagrała.

 

ABBA zapowiada dwa nowe utwory i zamierza wrócić… O tym mówił dwuznacznie już w ubiegłym roku Benny Andersson z ABBA; pisaliśmy także my. Ale czas leciał i … nic. Do teraz. Oto bowiem leganda światowej piosenki ogłosiła, że ich nowa muzyka ma nadejść – pierwsza od ponad 35 lat! Ogłosili to na Instagramie i swoim Fan Page na Facebook.

 

ABBA zapowiada dwa nowe utwory

Zespół ostatnio już pracował tak nieco w zaciszu nad  projektem trasy koncertowej ABBA i teraz potwierdził w mediach społecznościowych, że wrócili do studia.

W swoim oświadczeniu zespół twierdzi:

To było tak, jakby czas zatrzymał się i że byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Niezwykle radosne doświadczenie”

Jak piszą dalej Sesje zaowocowały dwoma nowymi utworami. Ujawniają, że jeden z nich, zatytułowany jest “I Still Have Faith in You”, zostanie wykonany przez ABBA w telewizji specjalnej do emisji w Ttelewizji BBC w grudniu 2018.

 

ABBA zapowiada dwa nowe utwory!Przypomnijmy, że ABBA powstała w 1972 w skłądzie: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. Działalność muzyczna grupy przypada na lata 70. i początek lat 80. Przyjęta w 1973 nazwa zespołu jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion wokalistów.

ABBA uważana jest za jeden z bardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie. W 1974 wygrała 19. Konkurs Piosenki Eurowizji z przebojem ?Waterloo?, zapewniając Szwecji pierwsze zwycięstwo w historii konkursu. W 1982 ogłosili zakończenie współpracy. 19 listopada 1982 zespół po raz ostatni wystąpił w pełnym składzie podczas szwedzkiego programu Nöjesmaskinen, a 11 grudnia zagrał na scenie w studiu telewizyjnym talk-show The Late, Late Breakfast Show w Sztokholmie.

5 lipca 2008 spotkali się i pozowali wspólnie do zdjęć przy okazji szwedzkiej premiery filmu opartego na musicalu Mamma Mia!, którego scenariusz inspirowany był największymi przebojami grupy. Było to pierwsze od ponad dwudziestu lat publiczne spotkanie wokalistów.