ala joker don juan reggaeton

Reggaeton nie zwalnia nawet na jesień ani zimę. Wiadomo skąd pochodzi. Oto kilka najciekawszych propozycji tego gatunku. Sofia Reyes x Becky G, Rvssian x Rauw Alejandro x Chris Brown, Evangelia x Kevin Jones i mało znani Serena x Andrei Banuta i nasi… ALA ft. Don Juan!

 

Już dawno ten gatunek nie jest zarezerwowany dla południowoamerykańskich artystów. Nawet nasi producenci już dawno zabrali się ze rytmy. Coraz częściej charakterystyczny łamany beat mieszany jest z innymi gatunkami. A poza muzycznie – musza być obowiązkowo – piękne dziewczyny. I są. Nawet w polskiej produkcji „Joker” (na samym dole) mało jeszcze znanej wokalistki o imieniu ALA i znanego producenta, ale pod nowym pseudonimem Don Juan.

 

Nasza ulubienica Becky G („Mayores„) tym razem z Sofią Reyes w „Mal de Amores” czyli … „Chora z miłości”.

 

 

Jamajski producent i trendsetter Rvssian łączy siły z portorykańską gwiazdą Rauwem Alejandro i zdobywcą Grammy, Chrisem Brownem, w nowym dwujęzycznym singlu „Nostálgico”. Pozornie szablonowy, ale utwór zwraca nasza uwagę oryginalnością. Nowoczesne beaty i aranżacje Rvssian łączą reggaetón z karaibską muzyką i elektroniką.

„Nostálgico” zawiera refren, który zachęca do zabawy z naszą mroczną stroną: „Malo malo, pero malo, te quiero pa’atrás y eso es malo / Malo malo, pero malo, estar cerca de ti pa’ mi eso es malo” (Źle, źle, ale źle, chcę cię z powrotem, a to źle / Źle, źle, ale źle, bycie blisko ciebie jest dla mnie złe).

 

Utwór Evangelii i producenta Kevin Jonesa pt. „Diving” to umiejętne połączenie rytmów regageton i House. Do tego chwytliwy refren.

 

Oto jeszcze gorąca premiera z Rumuni. Oto mało znani Serena i Andrei Banuta . „Mon Ami”, który dzięki swojemu charakterystycznemu refrenowi zostaje w głowie na długo – na to liczą artyści, śpiewając w refrenie „Rata ta ta”. Będziemy mieli wysyp takich piosenek opartych na prostych sylabach. A wszystko za sprawą „Ram pam pam„….

 

Nie wiemy na ile wesoło Rumuni podchodzą do reggaeton, ale niektórzy Polacy robią to znakomicie. Oto przykład.

 

Jak wypadamy na tle Rumunii? Chyba – bez kompleksów! Oto ALA i Don Juan. Ona dała się poznać debiutanckim singlem „Świecę jaśniej”. „Joker” to tytuł drugiego singla ALI, do którego wokalistka zaprosiła producenta Don Juana aka Johny Black (znanego z duetu MIYO, który na razie zawiesił działalność). Jest tu pomysł i jakość wykonania. Brawo!

 

 

Poprzedni artykułWalker Racing League – Alan Walker
Następny artykułGOA DANCE czyli o tym jak się da połączyć muzykę TRANCE i DANCE
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".