Album Artwork Alle Farben Sticker on my suitcase

Znamy już wiele utworów z repertuaru tego producenta. Jest jednak okazja poznać coś extra spod ręki Alle Farben. Oto wydał swój trzeci już album „Sticker On My Suitcase”. A jest czego słuchać i co nas cieszy – jest przy czym tańczyć. Przesłuchajmy go!

 

„Sticker On My Suitcase” to trzeci studyjny album producenta, który ma w dorobku takie przeboje jak „Fading”, „Only Thing We Know” i „Little Hollywood”. Tematem przewodnim albumu jest podróż, której w ciągu ostatnich kilku lat Alle Farben, czyli Frans Zimmer, doświadczał, będąc w tzw. trasie.

 

Całość otwiera intro „Arrival” (przyjazd). Zaczyna pobrzmiewać klimat Alle Farben. Dalej mamy dwa znane utwory, które były sporymi przebojami, także u nas. I oto coś nowego – „Comfort Zone”. Aranż w standartowym zestawie AF czyli brzmienie gitary, stopa i w tle kilka minimalistycznych dźwięków, w środku jeszcze trąbka. Do tego męski wokal Quarterhead.

Wszystko tanecznie. Taki też jest kolejny kawałek, ale już z damskim wokalem niejakiej Jordan Powers. Można by się tu przyczepić do linii melodycznej, która przypomina któryś chyba z  przebojów Rity Ora. Ale w sumie jest przyjemnie i ciągle tanecznie.

I oto mamy utwór tytułowy czyli „Sticker on My Suitcase”. Alle Farben przenosi nieco akcent rytmiczny (rozsądnie) choć zachowuje ten sam klimat.

Następny w kolejce nieznany nam utwór to „Without You”. Tu już mamy nieco więcej klubowego feelingu, choć ciągle jest klimatycznie, ale nie ma brzmienia gitary. Tak zresztą należy rozumieć pojęcie „brzmienie gitary” w przypadku Alle Farben. To nie jest gitara lecz brzmienie gitary wyciągnięte z software. Wyciągane bardzo ładnie. Kolejny utwór „The sad Cat” to jeszcze bardziej klubowy kawałek. Chwilami kojarzy się z tym co robią z dźwiękiem Zonderling.

 

Album Artwork Alle Farben Sticker on my suitcase Nr 10 to „Never Too Late”, w którym producent już wraca do swojego typowego schematu aranżacyjnego, ale stara się go urozmaicić, w porównaniu do wcześniejszych utworów.

Dalej mamy utwór balladowy, co nie znaczy, że zupełnie wolny  „What Was I Drinking”. Ładna linia melodyczna. Ot, taki bardziej do słuchania.

W „Double in Love” znów mamy męski wokal, dla odmiany. Śpiewa mało nam znany Martin Gallop. Fajny klimatyczny głos. Średnie, ale taneczne tempo.

„Remember” to spokojny kawałek z udziałem całkiem ciekawej wokalistki Lahos. Zmiana akcentu rytmicznego na plus do całości. W środku ładna klimatyna trąbka, też (tak na słuch) wyciągnięta z software. To jednak szczegół mało istotny dla słuchacza.

„Sramanora” – to utwór instrumentalny z wokalizą w środku. Takie interludium, ale dość energetyczne. Dobry pomysł.  Kolejny utwór i znów zmiana głosu. W „We Were on Fire” śpiewa kolejny męski głos – to  niejaki Will Matta. Zestaw aranżacyjny ten sam, tylko brzmienie gitary nieco zmodyfikowane.

Na sam koniec outro pt. „Departure” (wyjazd). Teraz już wiemy, że Frans Zimmer zaplanował dla nas muzyczna podróż z „Naklejką na moją walizkę” (Sticker On My Suitcase). Pozdróż byla przyjemna. Może nieco monotonna, bo schemat aranżu się powtarzał zbyt często, ale wynagradzali to pasażerowie czyli zaproszeni do mikrofonu różni artyści. W większości nieznani, ale starannie wybrani.

Alle Farben – Sticker On My Suitcase – Tracklista

1. Arrival
2. Only Thing We Know (feat. YouNotUs & Kelvin Jones)
3. Fading (feat. ILIRA)
4. Comfort Zone (feat. Quarterhead)
5. Different for Us (feat. Jordan Powers)
6. Sticker on My Suitcase
7. Little Hollywood (feat. Janieck)
8. Without You (feat. H. Kenneth)
9. The Sad Cat
10. Never Too Late (feat. Sam Gray)
11. What Was I Drinking
12. Double in Love (feat. Martin Gallop)
13. H.O.L.Y. (feat. Rhodes)
14. Walk Away (feat. James Blunt)
15. Remember (feat. Lahos)
16. Sramanora
17. We Were on Fire (feat. Will Matta)
18. Departure