Classical 90?s Hits 2

Alex Christensen & The Berlin Orchestra prezentują kolejną odsłonę wyjątkowo przebojowego projektu ? ?Classical 90?s Hits 2?. Na krążek znalazły się zupełnie nowe wersje takich przebojów jak ?Blue?, ?All Around The World?, ?Mr. Vain?, ?Sandstorm?, ?Insomnia? czy ?Listen To Your Heart?.

 

Gościnnie na płycie można usłyszeć takie gwiazdy jak Anastacia, Melanie C, Medina, Bars and Melody i wielu innych! Posłuchajmy co jeszcze nowego, oprócz znanych nam z singli wersji, znalazło się na tym albumie.

 

Eksperyment okazał się niesamowitym sukcesem: 25 tygodni na liście najpopularniejszych albumów, Top 10 w Niemczech, gdzie płyta sprzedała się w ilości ponad 60 tys. egzemplarzy, 10 mln wyświetleń teledysków i 15 mln streamów. Te liczby udowodniły, że Christensenowi udało się w pełni zrealizować ambitne zamierzenia.

Alex Christensen The Berlin Orchestra
Alex Christensen mówi:
Przyznaję, że sam byłem zaskoczony skalą sukcesu tego albumu. Nikt przede mną nie zaprezentował tych przebojów w taki sposób. Reakcja na płytę dała mi poczucie, że publiczność może potrzebować kontynuacji tego wydawnictwa….
……………………………………………………………………………….
Tym razem artysta postawił na hity, które odniosły sukces nie tylko w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, ale też w miejscach, w których powstaje najwięcej popowych hitów ? Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Radosne ?Don?t Talk Just Kiss? z gościnnym wokalem Melanie C zyskuje nowy, głębszy wymiar, choć wolelibyśmy to usłyszeć w tanecznej wersji. Znana ze Spice Girls wokalistka błyszczy również w ?All Around The World? – hicie girls bandu ATC.
Emocjonalna ballada ?Because I Love You? zyskuje nowe życie dzięki wokalom Pietro Lombardiego. Anastacia, śpiewając solo w ?Another Night? oraz w duecie ze Ski na ?Mr. Vain?, zagwarantowała obu kawałkom rockową moc.
Singlami promującymi wydawnictwo są utwory ?Blue?, ?Around the World? ?Another Night?, ?Listen To Your Heart?.
Classical 90?s Hits 2Mnie podoba się najbardziej własnie utwór z singla Another Night- feat. Anastacia. Podoba się także DJ’om, bo utwór zostal bardzo dobrze przyjęty, chyba najlepiej z tych trzech DJ’e ocenili właśnie przeróbkę hitu Mc Sar & Real McCoy. Spora zasługa w tym świetnie śpiewającej Anastacia. Wokalistka znakomicie zaśpiewała tutaj inny hit – “Mr Vain” (Culture Beat).
Zaskakująco ciekawie brzmi klasyk Darude “Sunstorm”. Alex sprytnie nawiązał do charakterystycznego riffu oryginały (bo jakże inaczej), ale świetnie  w tle umiejscowił instrumenty smyczkowe orkiestry i dał miejsce na orkiestrowy popis samej tylko orkiestry, przez co okazuje się, że ten utwór ma niesamowity nowy wymiar.
Bardzo dobrze brzmi “Everybody’s free” (Rozalla), który tutaj zaśpiewała niejaka Linda Teodosiu. Spokojny początek, potem taneczny beat. Prosta recepta – nie udziwniać. Wyszło ładnie.
Hit Gala “Freed from Desire” brzmi też ciekawie, ale jeszcze lepiej brzmi słynna “Insomnia” (Faithless). Do tego utworu brzmienia symfoniczne pasują znakomicie.
Dla odmiany przebój Roxette “Listen to your Heart” Alex Christensen potraktował balladowo. Słucha się tego bardzo dobrze.  Calość zamyka słynny “Adagio for Strings”, który w wersji klubowej wylansował Tiesto. To utwór stworzony do symfonicznego wykonania i jego wybór do tego projektu jest strzałem w “10”.
Wyglada na to, że  Classical 90?s Hits 2 odniesie spory sukces , może nawet większy niż pierwsza część. Słucha się tego przyjemnie, a i do tańca znajdzie się kilka, oczym przekonujemy się od kilku tygodni. 

Alex Christensen & The Berlin Orchestra – Classical 90?s Hits 2 – tracklista 

1. Blue ? feat. Bars and Melody
2. All Around The World ? feat. Melanie C.
3. Another Night- feat. Anastacia
4. Because I Love You ? feat. Pietro Lombardi
5. Mr. Vain ? feat. Anastacia & Ski
6. Feels Like in Heaven ? feat. Yass
7. Don?t Talk Just Kiss ? feat. Melanie C.
8. Sandstorm
9. Everybody?s Free – feat. Linda Teodosiu
10. Freed From Desire – feat. Beymarie
11. Insomnia ? feat. Ski
12. Listen To Your Heart ? feat. Medina
13. Something ? feat. Asja Ahatovic
14. Adagio for Strings