GEORGE MICHAEL Listen Without Prejudice

Na początku roku 2016 George Michael planował reedycję jednej z najsłynniejszych swoich płyt ? “Listen Without Prejudice Vol. 1” wraz z równie słynnym koncertem, który nigdy nie ukazał się na płycie “MTV Unplugged”. Nagła śmierć w grudniu tegoż roku spowodowała, że zarejestrowany koncert nie został opublikowany na płycie. Teraz ma to miejsce.

 

Jedynym z pomysłów samego George’a na odświeżenie prawdziwej perły z tamtej epoki – kawałka “Fantasy” wydanego jedynie jako b-side singla “Freedom! ’90” – była współpraca z Nilem Rodgersem (liderem grupy Chic i współtwórcą największych hitów Davida Bowie, Madonny czy Daft Punk) który jako jedyny producent na świecie “mógł tchnąć w utwór jeszcze więcej brzmienia funk, niż utwór już w sobie miał”. I choć prace nad wznowieniem całego wydawnictwa przerwała tragiczna śmierć Michaela w grudniu 2016 roku, nowa wersja “Fantasy” jest naturalnym singlem promującym całe wydawnictwo.

“Listen Without Prejudice Vol 1” to drugi w karierze solowy album George’a Michaela z 1990 roku, na którym znalazły się takie przeboje jak wspomniany “Freedom! ?90”, “Praying For Time”, “Waiting For That Day” czy “Cowboys and Angels” – specjalnie zmasterowane na potrzeby niniejszej reedycji.

Koncert MTV Unplugged z 1996 zawiera największe hity Wham! oraz piosenki z albumów “Faith”, “Listen Without Prejudice Vol. 1” oraz “Older”.

George Michael sprzedał do tej pory 120 milionów płyt i na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych wokalistów muzyki pop na świecie.

Reedycja “Listen Without Prejudice Vol.1” ukazuje się również w specjalnym boxie 3 CD+DVD oraz na płycie winylowej.

george michael Fantasy

Tracklista:

CD 1: Listen Without Prejudice (remastered)
1. Praying For Time
2. Freedom! ’90
3. They Won’t Go When I Go
4. Something To Save
5. Cowboys And Angels
6. Waiting For That Day
7. Mother’s Pride
8. Heal The Pain
9. Soul Free
10. Waiting (Reprise)

CD 2: MTV Unplugged album
1. Freedom! ’90
2. Fastlove
3. I Can’t Make You Love Me
4. Father Figure
5. You Have Been Loved
6. Everything She Wants
7. Strangest Thing
8. Older
9. Star People
10. Praying For Time
11. Fantasy (feat. Nile Rodgers)

Posłuchaj albumu