Jednej z najpopularniejszych płyt w historii muzyki stuknęło właśnie 40 lat!  Specjalna edycja „Hotel California” The Eagles na 40 lat! Ale dlaczego zwracamy Wam uwagę właśnie na to wydawnictwo? Bo taki utwór jak tytułowy „Hotel California” czy wielki hit The Eagles „New Kid in Town” warto mieć w swojej bazie nagrań. Zwłaszcza jeśli grasz wesele możesz spodziewać się pytania o „Hotel California”, który jest tzw. evergreenem. W dodatku nie mającym licznych przeróbek, bo tego typu utwór trudno przerobić na nową nutę dance.

 

 

Dwie nagrody Grammy, ponad 16 mln sprzedanych egzemplarzy w USA, 32 mln na świecie, numer jeden na „Billboardzie” oraz jedna z najpiękniejszych ballad w historii muzyki – oto wyciąg z sukcesów piątego studyjnego albumu grupy The Eagles, „Hotel California”. Z okazji 40-lecia premiery ukazuje się ponownie w specjalnej wersji.

 

"Hotel California" The Eagles - Specjalna edycja na 40 lat Album pozostał na szczycie „Billboardu” przez osiem tygodni i od dawna uznawany jest za jedną z największych i najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Rocznicowa wersja „Hotel California” to 2 płyty CD oraz pojedynczy dysk Blu-ray audio. Do oryginalnej, zremasterowanej płyty dodano nagrania koncertowe z Los Angeles z października 1976 roku. Całość zapakowano w formie książki w twardej oprawie o wymiarach 11 na 11 cali. Zestaw zawiera też wcześniej niepublikowane zdjęcia, replikę programu trasy oraz plakat.

Dzięki płycie Hotel California” The Eagles zdobyli Grammy w kategoriach „Nagranie roku” oraz „Najlepsza aranżacja wokalna”.Koncert z hali Los Angeles Forum zawiera pierwsze koncertowe wykonania „Hotel California” i „New Kid In Town”.

 

Eagles

Wyjątkowa edycja z okazji 40 lecia powstania albumu Eagles ‘Hotel California’. Zobaczcie filmik, który pokazuje w całej okazałości to wydawnictwo!

Publié par Warner Music Poland sur lundi 27 novembre 2017

 

Inną niewątpliwą zaletą tego wydawnictwa jest kwestia techniczna. Zremasterowano bowiem te utwory nagrywane przecież w 1976 roku.

Brakuje tu jednego znakomitego utworu „Heartache tonight” – jednego z bardziej tanecznych w repertuarze grupy, ale cóż, brak miejsca przy tak obszernym repertuarze grupy.

 

Tracklista: 

CD 1: Original Album
1. Hotel California
2. New Kid In Town
3. Life In The Fast Lane
4. Wasted Time
5. Wasted Time (Reprise)
6. Victim Of Love
7. Pretty Maids All In A Row
8. Try And Love Again
9. The Last Resort

CD 2: Live at The Los Angeles Forum (October 1976)
1. Take It Easy
2. Take It To The Limit
3. New Kid In Town
4. James Dean
5. Good Day In Hell
6. Witchy Woman
7. Funk #49
8. One Of These Nights
9. Hotel California
10. Already Gone

 

Posłuchaj nagrań z albumu