jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM MØ When I was Young

ALBUM MØ When I was Young

powraca z nowym materiałem “When I Was Young” promowanym jest przez utwór tytułowy, do którego fabularny teledysk udostępniono właśnie teraz. Piosenki tej wokalistki z Danii osadzone są na rytmie r’n’b, ale jest tu coś więcej. Widać to właśnie choćby w utworze „When I Was Young”.

 

When I Was Young to pierwsze kilku utworowe wydawnictwo MØ od czasu świetnie przyjętej, debiutanckiej płyty No Mythologies to Follow z 2014 roku. Przez trzy lata nagrała (i z powodzeniem umieszczała na szczytach list przebojów) takie numery jak ‘Final Song’, ‘Kamikaze’, ‘Drum’, jak również (w ramach kolaboracji z innymi artystami) – ‘Don’t Leave’ czy ‘Cold Water’. Nagrywanie obszerniejszego materiału przypomniało MØ cały proces, z którym od dawna nie miała już do czynienia – od pisania tekstów, po produkcję i wymyślanie tytułów.

To jak kreowanie małego wszechświata’ mówi wokalistka. Sześć utworów na ‘When I Was Young’ to prawdziwa wycieczka przez rozmaite brzmienia – pseudo-kabaretowego w utworze tytułowym, wibrujący dance-pop w ‘Linking With You’ który spodoba się fanom współpracy MØ z Major Lazer, przez wolno rozkręcający się ‘Roots’ czy melancholijny ‘Turn My Heart To Stone”.

Reżyserem obrazka, w którym duńska wokalistka gra aż kilka główny ról, jest J.A.C.K. (Madonna, Christine and the Queens).

MØ: „Ta piosenka opowiada o prawdziwej mnie, zaś inspiracją do klipu był obraz Edvarda Muncha ‘Taniec życia’ . Przedstawia on trzy kobiety – jedną w bieli, drugą w czerwieni i trzecią w czerni, co jest metaforą ludzkiego życia – młodości, dojrzałości i starości. Zawsze mnie fascynowała jego symbolika i marzyłam, żeby kiedyś nakręcić klip, który będzie moją odpowiedzią na ten obraz. When I Was Young opowiada o nostalgii i życiowych refleksjach – głównie przeszłości, ale troche też teraźniejszości i przyszłości, więc to idealny czas na taki teledysk. Kiedy J.A.C.K. zaproponował, żeby zagrała wszystkie trzy kobiety – tańczące taniec życia, uwodzące, zaintrygowane i otumanione sobą nawzajem – przeniósł moje marzenia w rzeczywistość najlepiej, jak tylko można”.

Ostatnim dotychczasowym koncertem MØ w Polsce był świetnie przyjęty występ w ramach Orange Warsaw Festival w ub.r.

A cały album MØ When I was Young”, albo tzw. EP-ka zawiera tylko sześć piosenek. Zdecydowanie najciekawsza to ta tytułowa. Ładna jest te z ostatnia „Run away”. W nagraniach nieco za dużo jest „ameryki” co powoduje, że to wydawnictwo ogranicza swojego odbiorcę w Polsce do fanów r’n’b.

Posłuchaj albumu

Piotr Gryglewicz
Piotr Gryglewicz
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".
https://www.facebook.com/pgryglewicz

Podobne artykuły

na górze