jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM P!nk Beautiful Trauma

ALBUM P!nk Beautiful Trauma

„Beautiful Trauma”, siódmy album międzynarodowej ikony popu – P!NK – dostępny jest od dzisiaj w sklepach w wersji fizycznej na CD i winylu oraz w wersji cyfrowej (POSŁUCHAJ/KUP ALBUM)! P!NK wypuściła także specjalny, taneczny teledysk do tytułowego utworu (choreografia i reżyseria: Nick Florez & RJ Durell), który można obejrzeć już na VEVO/YOUTUBE.

 

P!NK jest współautorską wszystkich 13 utworów na albumie, nad którym pracowała z najlepszymi songwriterami i producentami. Na liście twórców albumu „Beautiful Trauma” znajdują się: Steve Mac, Johnny McDaid, Max Martin, Shellback, Jack Antonoff, Julia Michaels, Greg Kurstin, busbee, Tobias Jesso, Jr. W jednym z utworów wystąpił gościnnie Eminem. Pierwszy singiel z siódmego albumu P!NK – „What About Us” – to jeden z jej największych hitów. Utwór ma 150 milionów streamów, jest #1 na iTunes w 26 krajach oraz ma świetne wyniki w stacjach radiowych (nr 1 w Polsce!).

Od swojego debiutu w 2000 roku P!NK wydała sześć studyjnych albumów, kompilację największych hitów, sprzedała ponad 42 miliony egzemplarzy płyt, a 15 jej utworów trafiło do top 10 listy Billboard Hot 100 chart. P!NK zdobyła także trzy Grammy Awards, nagrodę Daytime Emmy Award, trzy Billboard Music Awards, sześć MTV Video Music Awards oraz nagrodę Billboard’s Woman of the Year w 2013 roku.  P!NK jest także aktywną działaczką społeczną – wspiera organizacje takie jak Make a Wish Foundation, Autism Speaks, Human Rights Campaign i  No Kid Hungry.

Album bardzo urozmaicony. Polecam taneczny utwór „Where We Go” utrzymany częściowo w deep house’owym czyli tanecznym klimacie z wyraźnym zaznaczeniem gitary. Niezły jest bardzo taneczny „Secrets”. Taki kawałek w klimacie dance-house, ale z dużym potencjałem przeboju. Bardzo przyjemny jest utwór „Better Life”.

Reasumujac, mogę powiedzieć, że wokal P!nk jest uniwersalny, bo sprawdza się w różnych stylach, które przewijają się na tej płycie. Od pop/dance, rock, house po r’n’b.

 

P!NK – Beautiful Trauma tracklista

01 Beautiful Trauma
02 Revenge ft. Eminem
03 Whatever You Want
04 What About Us
05 But We Lost It
06 Barbies
07 Where We Go
08 For Now
09 Secrets
10 Better Life
11 I Am Here
12 Wild Hearts Can’t Be Broken

13 You Get My Love

Posłuchaj płyty

Piotr Gryglewicz
Piotr Gryglewicz
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".
https://www.facebook.com/pgryglewicz

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

na górze