All I Want For Christmas Is You 🎅 Mariah Carey ze diamentową nagrodą

All I Want For Christmas Is You mariah carey
Mariah Carey (fot. Sony Music)

Muzycznie Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się najczęściej z dwoma utworami. Pierwszy to “Last Christmas”, a drugi nazywa się „All I Want For Christmas Is You”. Oba są wspaniałe, i co dla nas ważne – taneczne, ale teraz ten drugi otrzymał spektakularną nagrodę.

 

W naszej części Europy bardziej popularny wydaje się przebój duetu Wham, ale „All I Want For Christmas Is You” ma bardzo ważną cechę. Odróżnia go zdecydowanie od “last Christmas”. Jest weselszy i bardziej taneczny i to nie tylko z powodu tempa. Być może już nie pamiętacie, ale utwór Mariah Carey doczekał się na przestrzeni lat różnych oficjalnych remiksów. Były też klubowe. Oto jego wersja podstawowa.

 

Teraz historia zapisuje ten tytuł jako pierwszą i jedyną do tej pory świąteczną piosenką, która oficjalnie zdobyła diamentowy status przyznawany przez RIAA. Tak nazywa się zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki.

Z czego to wynika?  Okazuje się, że utwór ma ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy oraz streamów w serwisach digitalowych.

Mariah powiedziała

– Wasze uwielbienie do mojej piosenki nigdy nie przestanie mnie zadziwiać i napełniać moje serce mnóstwem emocji”  „Jestem zdumiona, że ‘All I Want For Christmas Is You” przetrwało różne epoki muzyki. Diamentowy status? Wow! To zaszczyt mieć najlepszych fanów na świecie, którzy wspierają mnie. Kocham Was.

To już klasyka

Magazyn Billboard opublikował listę 100 najlepszych świątecznych piosenek wszechczasów, na której szczycie znalazł się właśnie ten utwór. Pewnie w USA tak jest, ale czy w ogóle? Trudno jednoznacznie to ocenić, ale w Europie być może “Last Christmas” dzierży świąteczno-muzyczną palmę pierwszeństwa.

To zapewne nie koniec sukcesów świątecznego utworu Mariah Carey, bo… kolejne święta za rok. Tak to jest z evergreenami. Oto fragment tekstu, który po części odkrywa urok utworu.

tekst pogodny jak święta Bożego Narodzenia

… Nie chcę wiele na Boże Narodzenie
Jest tylko jedna rzecz, której potrzebuję (i ja)
Nie dbam o prezenty pod choinką
Nie muszę wieszać skarpety na kominku
Święty Mikołaj nie zrobi jestem zadowolony z zabawki na Boże Narodzenie
Chcę cię tylko dla siebie
Więcej niż kiedykolwiek mógłbyś wiedzieć
Spełnij moje życzenie
Wszystko czego pragnę na Boże Narodzenie to ty
Ty kochanie
Och, nie poproszę o wiele w te Święta
Nawet nie będę sobie życzyć śniegu (i ja)
Będę tylko czekał pod jemiołą
Nie zrobię listy i wyślę ją na Biegun Północny dla św. Nick
, nawet nie będę czuwać, aby usłyszeć te magiczne kliknięcia reniferów …