Alok Zafrir Vale Vale

Producenci kombinują jak mogą, aby wymyślić jakąś nową muzyczną modę także na gruncie szeroko rozumianej muzyki tanecznej. Powraca Trance, a nawet Techno w swojej melodyjnej odmianie (kłóci się to z ideą tego gatunku). Oto najświeższy przykład utworu, który miesza wydawałoby się sprzeczne ze sobą gatunki, właśnie Dance i Techno: Alok & Zafrir – „Vale Vale”.

 

 

 

 

 

 

Alok (Alok Achkar Peres Petrillo) to producent bardzo kreatywny. Pochodzi z Brazylii gdzie wiele się dzieje w muzyce tanecznej. Nie raz zachwalaliśmy jego ziomali, choćby Leandro Da Silva. Pamiętamy przebojowy remake „Bella Ciao” zrobiony w kooperacji z Bhaskar & Jetlag Music feat. Andre Sarate. Nowy utwór „Vale Vale” zrobił nie pierwszy raz razem ze swoim kolesiem Zafrir’em. W 2018 roku wydali singla Armin van Buuren x Vini Vici x Alok  Feat. Zafrir – „United”.

„Vale Vale” to przykład stylu, który właściwie nie został jeszcze jakoś nazwany. Wcześniej słyszeliśmy dwa różne „Gam Gam” DJ’s from Mars i Marnik & Smack, a ostatnio szerokim echem odbił się „Up & Down” (Marnik). W tym samym stylu mamy teraz właśnie „Vale Vale”. Brzmieniowo to nic rewolucyjnego. Kiedyś takie utwory określaliśmy jako eur0-trance-dance.  Teraz ktoś pokusił się o określenie Psy Trance.

Postawmy zatem pytanie czy to jeszcze dance czy już trance? Gdybyśmy zmienili stopę utworu wyszedłby Dance. Linia melodyczna jest prosta jak sam wokal. Atrybutem muzyki Trance jest nie tylko beat, ale też charakterystyczny aranż oparty na tzw. stringach.

Wygląda zatem, że musimy przyjąć lub odrzucić taką mieszankę trance i dance, ale czy to zagrać czy nie? Pierwsze sukcesy tego typu utworów pokazują, że nie warto ich od razu odrzucać – skazywać na niebyt. Być może narodzi się z nich kolejny stały, choć tylko sezonowy,  trend

Niezależnie od tego polecamy Wam produkcję Alok, bo cenimy go za kreatywność.  Zobaczcie jego dotychczasowe dokonania. Oto Top 10 najlepiej pobieranych przez DJ’ów z Polski utworów tego producenta.

 

Alok Top 10

 1. Meduza ft. Goodboys – Piece Of Your Heart / Remix
 2. A* & Mathieu Koss – Big Jet Planet
 3. A, Bhaskar & Jetlag Music feat. Andre Sarate – Bella Ciao
 4. Ina Wroldsen x A – Favela
 5. A & Bhaskar – Fuego
 6. A, Bruno Martini, Zeeba – Never Let Me Go
 7. A, Bruno Martini feat. Zeeba – Hear Me Now / EDX & Nora En Pure DJ Edit
 8. A & Liu feat Stonefox – All I Want
 9. Hi-Lo & A – Alien Technology DJ Edit
 10. Alok, Felix Jaehn & The Vamps – All The Lies

 

*Litera A oznacza > Alok

Alok inne dobre produkcje

 • Steve Aoki & Alok – Do It Again
 • A, Felix Jaehn & The Vamps – All The Lies Toby Romeo Extended Remix
 • A, Zeeba and IRO – Ocean DJ Edit
 • A & Yves V feat. Gavin James – Innocent / Felguk Extended Remix
 • A & Quintino – Party Never Ends Extended Mix
 • Bhaskar & A & Stonefox This City DJ Edit
 • A & Timmy Trumpet – Metaphor
 • Kygo – Kids In Love / Alok Remix