DJ Promotion
Strona główna AKTUALNOŚCI AMENO AMAPIANO 💥 Goya Menor, Nektunez i Guetta w odlotowym remiksie

AMENO AMAPIANO 💥 Goya Menor, Nektunez i Guetta w odlotowym remiksie

Oto kolejny viralowy fenomen z Tik Toka, choć dla nas jest muzycznym fenomenem. Nazywa się „Ameno Amapiano (You Wanna Bamba), ale znamy tą melodię jeszcze z lat 90-tych.

 

 

„Ameno Amapiano (You Wanna Bamba)” nawiązuje do oryginalnego francuskiego projektu Era, który w 1996 roku nagrał po prostu „Ameno” – utwór łączący muzykę religijną z elektroniczną. Nazywano ją wówczas „New Age”. To historia, bo dziś zrobiono z tej melodii iście odlotowy kawałek. To nie pierwsza adaptacja tego utworu. Zrobili ja całkiem niedawno Gabry Ponte i Marnik.

W grudniu 2021 utwór w wersji Goya Menor & Nektunez stał się viralem, a niecałe dwa miesiące później cieszył się już ponad 5 milionami dziennych wyświetleń na YouTube i ponad 10 milionami streamów na Spotify.

Zajął 2. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam oraz odniósł ogromny sukces w brytyjskim radiu po tym, jak zrobił zamieszanie na TikToku. Utwór zainspirował ponad 3 miliony nowych filmików, które łącznie obejrzano… 10 miliardów razy! Poznaliśmy go w lutym tego roku w Polsce, ale jakoś nie zainteresował DJ’ów, pewnie ze względu na swój dosyć etniczny afrykańskie brzmienie. Teraz pojawił się remiks i to nie byle kogo …

 

 

Remiksując „Ameno Amapiano (You Wanna Bamba)” David Guetta nie dokonał jakiegoś wielkiego przewrotu muzycznego. Natomiast z bardzo dobrym wyczuciem dołożył skoczny , nie za mocny, beat. Tu ustaliliśmy jeszcze, że w wersji DG pojawia się dodatkowy raper. Nazywa się Zlatan Ibile.

Historia

Utwór został wydany juz prawie rok temu, bo 16 czerwca 2021 roku. Stał się popularny pod koniec ubiegłego roku i był powszechnie używany w nocnych klubach do informowania o zakupie drogich napojów. Zaczął tez funkcjonować w obiegu slangowym, w Internecie.

Stworzyli go Goya Menor i Nektunez. Ten pierwszy (pochodzi z Nigerii) ją śpiewa i znakomicie rapuje, a producentem całości był ten drugi. Pochodzi z Ghany.

Do zapoczątkowanego w grudniu przez Kalin Brothers „Ameno Challenge” dołączyli między innymi Mariah Carey, Janet Jackson, Manchester United, francuski piłkarz Paul Pogba i legenda NBA Shaquille O’Neal. I to pewnie oni tak nakręcili ten kawałek.

„Ameno Amapiano” zajął pierwsze miejsce na liście Billboard World Digital Song Sales i numer 1 na liścieGlobal Shazam. Ot, prawdziwy viral.

 

 

Nakręcone w największym mieście Nigerii wideo przedstawia artystów, którzy z dnia na dzień stali się sławni na całym świecie. Goya Menor – 26-letni absolwent socjologii, znany w ojczyźnie również jako Bright Goya, wyjaśnia tekst. Nie jest on jakąś zasłyszaną na imprezie rozmową, ale ostrzeżeniem dla młodzieży, aby nie zatracała się w kultach religijnych.

 

 

Exit mobile version