Ariana Grande w Polsce Tauron Arena 2019

Wprawdzie nie jest to artystka kojarzona z taneczna muzą, ale należy do światowej pierwszej ligi muzyki pop. Możecie zapytać dlaczego? Odpowiadając najprościej, bo znalazła się w „klubie miliarderów YouTube”. Ariana Grande wystąpi w Polsce w przyszłym roku. Artystka zaprezentuje się na żywo 9 września 2019 w Tauron Arena, w Krakowie.

 

 

 

 

Dzięki swojemu potężnemu wokalowi i zadziwiającej skali, Ariana Grande stała się w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej magnetycznych i konsekwentnie odnoszących ogromne sukcesy wykonawców muzyki pop. W wieku 25 lat ma na koncie trzy platynowe albumy, które łącznie przekroczyły 18 miliardów streamów, zdobyła cztery nominacje do nagrody Grammy, a 8 jej singli dotarło do pierwszej dziesiątki listy Billboard Hot 100.

Na uznanym przez krytyków albumie „Dangerous Woman” z 2016 roku, Grande zarówno odważnie przeciwstawia się oczekiwaniom, jak i odsłania pełną moc swojego głosu (ostatnio okrzyknięty jako „nadzwyczajny, wszechstronny, nieograniczony instrument” po pojawieniu się Grande na liście 100 najbardziej wpływowych osób „magazynu Time”).

Najczęściej jednak oglądanym Jej wideo jest ten oto utwór dzięki, któremu dołączyła do „klubu miliarderów na YouTube”.

Od czasu swojego debiutanckiego studyjnego albumu „Yours Truly” z 2013 r.,  zawierającego potrójnie platynowy singiel „The Way”, Grande stała się wokalistką dość pewnie, ale i subtelnie mieszającą różne gatunki muzyczne od popu, przez R&B i soul po muzykę elektroniczną. Jej drugi album „My Everything” z 2014 roku , otrzymał nominację do nagrody Grammy za najlepszy album wokalny pop.  Pochodzą z niego hity „Problem” i „Bang Bang” (nominowany do nagrody Grammy za najlepszy pop duet / występ grupy).

 

Ariana Grande Tauron Arena 2019 Przy tworzeniu swojego trzeciego albumu „Dangerous Woman” Grande przyjęła bardziej bezkompromisową wizję niż kiedykolwiek. „The Entertainment Weekly” chwalą Grande za to, że „ma coś sensownego do powiedzenia tym swoim oszałamiającym głosem – jednym z najwspanialszych w dzisiejszym popie”.
Aby wesprzeć sprzedaż albumu Ariana Grande wyruszyła w ubiegłym roku w „Dangerous Woman Tour” obejmujące 85 halowych koncertów na całym świecie.

Ariana Grande jako aktorka-celebrytka

Ariana Grande ma bogaty życiorys aktorski jako gwiazda Broadwayu udowodniła skalę swojego talentu, pojawiając się w „Scream Queens”, „Hairspray Live!” czy prezentując swoje komediowe zacięcie w „Saturday Night Live”.
Jej kanały społecznościowe obserwuje już ponad 200 milionów, Grande zdobyła także wiele nagród MTV Video Music Awards, iHeartRadio Music Awards oraz American Music Awards (w tym bardzo pożądaną nagrodę Artist of the Year).
W tym roku Ariana Grande pojawiła się na okładkach prestiżowych magazynów takich jak TIME’s Next Generation Leaders, FADER czy brytyjski Vogue. Magazyn „Billboard” przyznał artystce tytuł Kobiety Roku. Długo oczekiwany album „sweetener” został wydany w sierpniu 2018 roku i zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 Album.

Ariana Grande w Polsce w 2019

Ariana Grande wystąpi w Polsce 9 września 2019 roku, prezentując między innymi materiał z wydanej w sierpniu tego roku płyty „sweetener”. Z krążka pochodzą single „no tears left to cry”, „God is a woman” oraz „breathin”.  Niedawno wokalistka wydała również dwa utwory zapowiadające piątą płytę: „thank u, next” oraz „imagine”.
Bilety
  • Przedsprzedaż Citi Handlowy od 18 grudnia o 10.00
  • Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl od 19 grudnia o 10.00
  • Ogólnodostępna sprzedaż biletów od 20 grudnia od 10:00
  • Bilety od 199 zł