Attika Patum

Ma być odlotowo i z pomysłem – takie kawałki przedstawiamy w nowo uruchomionym tygodniowym cyklu pt.”EDM Promo”. Znajdziecie tu pięć naszych typów wyselekcjonowanych z premier ostatnich dni. Oto Atika Patum, Tujamo, Mike Candys, Sunstars i Robbie Mendez.

 

 

 

 

 

 

„Atikapatum” to pierwszy singiel o tym samym tytule autorstwa tajemniczego artysty Atika Patum, obiecującego młodego tancerza i chyba wokalisty z Włoch, bo słyszymy w utworze oprócz angielskiego, także coś po włosku.

 

Odkryli go Dimitri Vegas i Like Mike, którzy zajęli drugie miejsce wśród najlepszych DJ-ów na świecie na liście „Top 100 DJ-ów” 2018 magazynu DJ Mag. To oni założyli label Smash The House, który firmuje ten nowy kawałek. „Atikapatum” jest bardzo przebojowy, przypomina nieco w swej konwencji słynny Basshunter. 

Artysta mówi: „Atikapatum jest wtedy, gdy czujesz się wolny, kiedy nie obchodzi cię, co myślą o tobie inni, możesz realizować swoje marzenia. „Atikapatum” należy uważać za religię samego siebie: wyznanie, które uczy nas, że kiedy czegoś chcemy, musimy być gotowi wykorzystać tę okazję, zaryzykować, zdobyć ”.

 


Gdy usłyszycie główny motyw „Drop it” od razu pomyślicie skąd to. Tujamo & Lukas Vane nawiązują po prostu do znanego trendu z dekady lat 90/00 , np. utworu DJ Jean „The Launch” i innych.

 


Mike Candys znów jedzie ostro. Jego najnowsza produkcja „Push it” nie ma wiele wspólnego ze słynnym, klasykiem, ale  wyraźnie do neigo nawiązuje poprzez wstawki wokalnego sampla.

 


Sunstars to mało znane u nas trio z Włoch. Tworzą go: Luigi Bordi , Andrea Bussoletti i Alberto Gelati. W opinii wielu robili wiele w ciągu ostatnich 3 lat. Począwszy od wydania pierwszego singla na Ultra Music z „Reckless” w 2014 roku i remiksowania legendarnego Benny’ego Benassiego (dzięki czemu grali w ogromnym Ministry of Sound w Londynie), Andrea, Alberto i Luigi zaczęli naprawdę szybko robić remiksy dla Mako, Style Of Eye i inne wielkie nazwiska, z ich skaczącym i oryginalnym dźwiękiem, którego nigdy wcześniej nie słyszano.

I taki jest ten nowy utwór „Dance all Night”. Sporo różnych zakrętek, ale od razu słychać, że trio nie wzoruje się na holenderskim progressive house, a tworzą swój styl.

 


Robbie Mendez wydaje regularnie w Spinnin Records od 2015 roku. „Fire” to chyba jego najmocniejsza pozycja, także w porównaniu do wyżej przedstawionych kawałków.

 

 

 

Zobacz poprzednie EDM PROMO