DJ Raport blog
Home PREMIERY Baby Boy > kiedyś Beyonce – dziś Menrva. Poznaj jego historię.

Baby Boy > kiedyś Beyonce – dziś Menrva. Poznaj jego historię.

17 lat temu ukazał się oryginał “Baby Boy”. Był popularny zwłaszcza w USA i jak na tamte czasy oryginalny, bo utrzymany w stylistyce Dancehall.Śpiewała go wówczas Beyonce, ale towarzyszył jej dopiero co budujący swoją karierę Jamajczyk Sean Paul. Jest okazja by przypomnieć ten utwór bo właśnie ukazało się odświeżenie w wykonaniu wokalistki, która nazywa się Menrva.

 

“Baby Boy” w wersja ad 2020 powstał wg klasycznego schematu vocal house, który prawie dokładnie odwzorowuje oryginał (w swojej zremiksowanej wersji), nawet w zakresie wokalu mało znanej wokalistki, która nazywa się Menvra. Mało to kreatywne, ale do tej pory nie mieliśmy okazji przypomnieć historii tego utworu, co czynimy niżej.

 

?Baby Boy? to piosenka nagrana przez amerykańską piosenkarkę Beyonce z udziałem jamajskiego piosenkarza dancehall Seana Paula z debiutanckiego solowego albumu Beyonce “Dangerously in Love” (2003). Wokalistka napisała ją  wspólnie Sean Paul i Scottem Storchem, Robertem Wallerem i Shawnem ?Jay-Z? Carterem.

Tu ciekawostka, bo ?Baby Boy? zawiera liryczną interpolację ?No Fear? hip hopowej grupy O.G.C. , to piosenka R&B i dancehall z karaibskimi i azjatyckimi wpływami.

 

O oryginale

?Baby Boy?  to drugi singiel z albumu “Dangerously in Love”. Odniósł spory sukces, bo przez dziewięć kolejnych tygodni zajmował pierwsze miejsce w rankingu Billboard Hot 100 i był najdłużej utrzymującym się singlem Beyoncée na pierwszym miejscu aż do 2007 roku, kiedy został przekroczony przez  utwór ?Irreplaceable?.

 

 

Dotarł do pierwszej dziesiątki w wielu krajach i uzyskał certyfikat platyny przez Australian Recording Industry Association (ARIA) i Recording Industry Association of America (RIAA). Dotarł także do pierwszej dziesiątki w Australii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Szkocji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

 

a może lubisz takie przeróbki? Jeśli tak zerknij na hit Madonny.

 

Exit mobile version