bartek wrona jedna na milion 2021

„Jedna na milion” to jeden z tych utworów, które określamy mianem „wielopokoleniowy”. W oryginale piosenka pochodzi ze Szwecji, a Bartek Wrona nagrał ją z polskim tekstem. Było to kilkanaście lat temu. Teraz powraca z odświeżoną wersją, którą bardzo przychylnie przyjęli DJ’e.

 

Zwracamy uwagę na ten utwór, bo bawią się przy nim zarówno dzieci, rodzice i dziadkowie czyli praktycznie każdy kto pojawi się na imprezie okolicznościowej. Bartek Wrona odświeżył swój sztandarowy przebój i ponownie się podoba…

 

„Jedna na milion” to właściwie jedyny rozpoznawalny utwór tego wokalisty. Bartek Wrona bynajmniej nie siedział bezczynnie prze ostatnie lata. Nagrywał kolejne utwory, nawet „romansując” na chwilę z Disco Polo. W obecnych czasach powroty bywają bardzo trudne, dlatego wydaje się być trafionym pomysłem odświeżenie „Jedna na milion”.

Szkoda tylko , że brzmi to dość archaicznie, przez co artysta nie przebije się przez choćby ogromną polską konkurencję. A recepta jest dość prosta – trzeba robić w stylu nowoczesnego Pop.

Okazuje się, że sama melodia broni się i dziś. Utwór został doceniony przez dj’ów, bo dotarł do dziennego Top 3 Digital DJ Chart.

„Jedna na milion”  to także tytuł drugiego solowego albumu Bartka, wydanego w 2005 roku.

 

O Bartku

To wokalista, autor tekstów piosenek, producent nagrań. W 1997 wziął udział w castingu organizowanym w celu znalezienia młodych ludzi do nowego zespołu Just 5. Jak się potem okazało był to pierwszy polski Boys band. Zespół rozpoczął działalność płytą „Kolorowe sny”, która osiągnęła sukces rynkowy, a pochodzące z niej utwory trafiły na polskie listy przebojów.

W 1998 zdobył kilka indywidualnych wyróżnień i nagród, zyskał popularność jako idol nastolatek. Na fali popularności Just 5 nagrał kolejne dwa albumy: „Zaczarowany Świat” oraz „Cień wielkich miast”. Rok 2002 to koniec działalności grupy..

W 2001 Bartek rozpoczął karierę solową. W 2004 wziął udział w piątej edycji reality show Bar. Wydany w 2005 singiel „Maria” zyskał uznanie słuchaczy jako „przebój lata 2005” oraz w stacjach radiowych m.in. Radiu Eska. Zwyciężyła również w plebiscycie czytelników magazynu „Program TV” na przebój roku. Zapewnił mu również drugie miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie.

 

O oryginale

Bosson (właściwie Staffan Olsson) to szwedzki piosenkarz muzyki pop i autor tekstów, który zdobył międzynarodową rozpoznawalność w 2001 po wydaniu singla „One in a Million”, wykorzystanego w ścieżce dźwiękowej do filmu ” Miss Agent „, znanego i u nas.

Po podpisaniu kontraktu płytowego z Capitol Records Bosson wystąpił na otwarciu kilku koncertów Britney Spears podczas północnoamerykańskiej części jej trasy koncertowej zatytułowanej …Baby One More Time Tour w 1999.

W 2000 ukazał się  „One in a Million” , który trafił na oficjalną ścieżkę dźwiękową wspomnianego amerykańskiego filmu z Sandrą Bullock w roli głównej.

Rok później piosenka została wydana w Europie jako singiel i trafiła na listy przebojów w wielu krajach Europy, w tym m.in. do drugiego miejsca w Norwegii, piątego w Austrii, siódmego w Szwecji i ósmego w Szwajcarii. W 2001 utwór otrzymał nominację do nagrody Złotego Globu w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka w filmie”.

Pod koniec maja tego samego roku został wydany jego drugi album studyjny Bossona zatytułowany właśnie „One in a Million”, na którym – oprócz tytułowego przeboju – znalazły się m.in. single „I Believe”, „Over the Mountains” i „This Is Our Life”.

Tak więc w przypadku tej piosenki, mamy dwóch artystów tylko jednego przeboju, ale za to jakiego.