believe acraze goodboys fragma miiracle

W nowym utworze ACRAZE znów widzimy popularny ostatnio schemat tworzenia nowego na bazie starego. Oto “Believe”, w którym usłyszycie coś znanego. Poznajcie też nietypową historię oryginału, z konfliktem prawnym w tle.

 

Coś znanego z klasyki czyli znany wam motyw z klasyka projektu producenckiego Fragma, który bardzo regularnie powraca w odświeżeniach. Piszemy o tym niżej, bo zacznijmy od tej najnowszej wersji ACRAZE i Goodboys, która nazywa się “Believe”.

 

ACRAZE, który zawojował listy przebojów hitem ?Do It To It?, powraca z nowym singlem ?Believe?, w którym gościnnie pojawiają się Goodboys.

Wypracował też swój własny styl brzmieniowy, który , jak liczyliśmy, będzie kontynuował. Niestety nie zrobił tego, a szkoda.

W ?Believe? inspiracją był refren ?Toca?s Miracle?, czyli mashup ?I Need a Miracle? Coco oraz ?Toca Me? Fragma. Piszemy o tym niżej.

Jak mówi:

  • Na drodze do sukcesu zdecydowanie częściej słyszysz ?nie? niż ?tak?. To, co mogłem zrobić najlepszego, to uwierzyć w siebie mimo wszelkich przeszkód. ?Believe? to zapis tego, jak czułem się w najgorszych momentach. Mam nadzieję, że piosenka spodoba się wam tak bardzo, jak nam podobało się jej tworzenie.

ACRAZE , na fali sukcesu “Do it do it” (trafił nawet do reklamy Pepsi Wild Cherry),  zagrał 50 koncertów w 19 krajach, w tym pojawił się m.in. na Ultra, Tomorrowland i Sensation. Polscy fani mogli oglądać producenta w Gliwicach przed koncertem Tiesto.

ACRAZE wystąpił także u boku DJ Snake?a podczas jego stadionowego koncertu w Paryżu dla 80-tysięcznej publiczności. Dlatego teledysk do ?Believe? to zbiór najlepszych wspomnień z letnich koncertów.

Natomiast towarzyszący mu w “Believe” duet Goodboys, to Joshua Grimmett i Ethan Shore. Do ich największych przebojów należą ?Piece of Your Heart? i ?Lose Control? nagrane z Meduzą oraz ?Goodbye?, które powstało we współpracy z Imanbekiem. Znacie je doskonale.

Klasyk czyli Fragma i Coco Star

Fragma to niemiecki projekt taneczny, pierwotnie składający się z czterech członków. Założony w 1998 roku przez braci Dirka i Marco Duderstadtów, wyprodukował swój pierwszy singiel ?Toca Me? z doświadczonym producentem płytowym, Ramonem Zenkerem.

Kiedy został wydany w następnym roku, znalazł się na szczycie kilku list przebojów tanecznych na całym świecie.

W 2000 roku DJ Vimto wyprodukował mash-up ?Toca’s Miracle?, wykorzystując muzykę Fragma ?Toca Me?. Do tego umieszcił wokale z wydania Coco z 1996 roku , z ?I Need A Miracle?.

 

Mash up przykuł większą uwagę topowych brytyjskich DJ’ów Pete Tong i Judge  Julesa.

Wokale nie zostały ponownie nagrane przez Coco i wydano album, który trafił od razu na pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów.

Połączenie utworów ?Toca Me? Fragmy i ?I Need A Miracle? Coco Star, wydano po sukcesie nielegalnego wydania czyli bootlegu. To oficjalne wydanie na Positiva/EMI trafiło od razu na pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii.

Konflikt prawny

Wokalistka oryginalna czyli Coco twierdziła, że ??14 lat po pierwszym wydaniu jej wokale były używane przez producentów niezgodnie z prawem. Ostatecznie jednak 2022 roku niemiecki sąd po długim procesie orzekł. Umowy między Positiva/EMI i Gang Go (później Tiger Records) są przez cały czas legalne.

Powraca bardzo regularnie.

Pół roku temu pojawił się Ben Rainey remix. W lipcu 2022 pojawił się “Toca’s Miracle” (Coco Star) , a teraz , we wrześniu cover “I need a miracle” firmowany przez Le Pedre & Oli Harper ft. Bertie Scott.