bennett buzzed icona pop remix
od lewej: Icona Pop, Bennett (fot Facebook, YT)

Już nie raz pisaliśmy na temat remiksów i kreatywności producentów, ale ten temat chyba nigdy się nie „zestarzeje”. Jak wygląda dobry remiks ? Właśnie pojawił się dobry przykład jako odpowiedź na tak postawione pytanie. To zupełnie nieznana nam Bennett w utworze „Buzzed”.

 

Ciągle poszukujemy na naszych łamach sami i dzięki ocenom naszych DJ’ów czegoś nowego i, jak to mówimy, świeżego, bo nowa muzyka znów robi się coraz bardziej wtórna. Nic więc dziwnego, że taki TikTok zaczyna coraz częściej odgrywać ważniejszą rolę od samej muzyki. Póki co, od czasu do czasu pojawiają się „perełki”, także w postaci remiksów. Oto nieznana nam wokalistka Bennett w wersji oryginalnej i remiksie swojego nowego utworu pt.”Buzzed”.

 

Bennett nic nam nie mówi, ale Icona Pop Remix – tak. Trochę to zaskakujące, że te dwie producentki ze Szwecji (Caroline Hjelt i Aino Jawo) znane z brzmienia electro pop zrobiły taki żywiołowy kawałek house.

Mamy nawet ciche podejrzenie, że to nie one zrobiły. Czuć (słychać) tu bowiem ,że osoba produkująca (aranżująca) ma bardzo dobre wyczucie muzyki tanecznej, a dokładniej House. A Dj’om na pewno spodoba się ten remiks z powodu pompujących Hi-hatów. Zresztą poczekajmy do najbliższego plebiscytu na Top remix.

Jest nie za lekko, nie za mocno. Brzmi prawie jak modny obecnie UK House, ale nie kopiuje go, zaś pojedyncze dźwięki są bardzo wyważone. To ostatnie to akurat może być robota jakiegoś inżyniera dźwięku, ale sam aranż już nie.

Porównajmy

Aby przekonać się o kreatywności tego remiku i odpowiedzieć na pytanie jak wygląda dobry remiks, porównajmy go z oryginałem. Jak widać jest zupełnie inny stylistycznie.

Kim w ogóle jest u nas nieznana Bennett?  Po podpisaniu kontraktu z Atlantic Records, wydała swoją debiutancką EP-kę „THINGS I NEVER SAID” w 2020 roku. Singiel „Give Me A Reason” zrobił 6 milionów globalnych streamów i prawie milion wyświetleń na YouTube. To całkiem nieźle, ale bez rewelacji. Prawdopodobnie teraz się to zmieni.

Na koniec

Teraz już widzicie jak wygląda dobry remiks. A może jednak dziewczyny z Icona Pop same zrobiły ten remiks. Przemawia za tym współpraca z takimi top producentami jak Steve Aoki, Afrojack i Yves V , Hayden James, Sofi Tukker i Vize.

Przyszły, 2022 rok, będzie 10-tą rocznicą ich światowego przeboju  „I Love It”. Ciekawe czy zrobią jakiś jubileuszowy remiks? To mógłby być strzał w „10”.