BLACK & BLUE Hugel & Benjamin Ingrosso
od lewej: Bejamin Ingosso i Hugel (fot. Warner Music)

Oto mamy kolejny przykład kiedy klubowi top producenci wchodzą w w tzw. komercję. Czy to coś nagannego? Wcale nie. Tylko kolejny dowód na to, że muzyka EDM się zmienia. Nazywa się “Black & Blue”.

 

Zmienia się nie od dziś, bo Hugel (i nie tylko On) co jakiś czas robi coś nietypowego. Przypomnijmy choćby jego zainteresowanie Bethovenem. Tym razem, w utworze “Black & Blue”, Hugel sprawia wrażenie jakby słuchał… italo disco.

 

W “Black & Blue” przede wszystkim chodzi o schemat nutowy, który nawiązuje do elementów italo disco. Tylko nawiązuje, bo Florent Hugel “opakował” tą prostą i melodyjną kompozycję w grający bas. Jak sam mówi (patrz niżej) to ma być coś na letnie upały.

Plusem utworu jest bardzo przyjemny wokal. To Benjamin Ingosso – wokalista ze Szwecji gdzie ejst bardzo znnay z powodu wygrywania różnych konkursów czy festiwali. Reprezentował Szwecje na Eurowizji w 2018 roku. Może go kojarzyć ze wspólnych nagrań z Alanem Walker’em, czy Ofenbach.

Mając 500 milionów odtworzeń na Spotify, 12 platynowych i 13 złotych singli oraz 3 albumy na szczycie szwedzkiej listy sprzedaży, Benjamin Ingrosso jest obecnie najgorętszym artystą w swoim kraju.

Producent mówi

  • Zwiewne, house’owe brzmienia, skoczne gitarowe riffy, lekkie melodie, a do tego uduchowiony głos Benjamina Ingrosso sprawiają, że “Black & Blue” to muzyczny odpowiednik świeżej bryzy w gorący letni dzień. To, co wcześniej było palącym chodnikiem pod naszymi stopami, teraz nagle wydaje się być plażowym piaskiem. Przed nami morze, a na lewo tropikalny bar z chłodnymi drinkami. Nie wspominając o gorącym flircie.
    Ostatnio zrobiłem wiele klubowych bangerów i poczułem, że pora wrócić z porządną piosenką. Kiedy spotkałem Benjamina w naszym studiu we Frankfurcie, od razu pojawiła się miedzy nami chemia. Obydwaj kochamy R’n’B, a to w połączeniu z tanecznym funkowym bitem zaowocowało “Black & Blue”. To szczera, pełna emocji piosenka, która sprawi, że wasze lato będzie jeszcze bardziej gorące…

Benjamin dodaje:

  • “Black & Blue” powstało podczas zeszłorocznej podróży do Frankfurtu. Od razu miałem dobre przeczucie. Napisałem ten numer bardzo szybko, inspirując się Kylie Minogue i klimatem disco. Potem poszliśmy na włoski makaron z winem. To był wspaniały dzień! Kocham tę piosenkę…

 

https://www.instagram.com/p/CeBnSsPsJI-/?utm_source=ig_web_copy_link