Promo black wiz khalifa elvana gjata

Polski hip-hop ma się dobrze. To wiemy. Ale ciągle jednak potrafi zaskoczyć. Z jednej strony funkowy Grubson, z inne – klubowy Tymek, a jeszcze innej reggaetonowy PRO8L3M. Dziś wyjątkowa paczka promo wyłącznie polskiego hip hopu. Zagranica – w innym artykule. Grubson, Vienio i Bovska, Bedoes x Kubi Producent, Tymek x Big Scythe, PRO8L3M

 

 

Grubson to stary wyjadacz, ale tu się naprawdę postarał. Rasowy funky house rap brzmi znakomicie. Sprawdźcie jak się to miksuje z … „Kobiety są gorące”. „Supa’High Music” to utwór promujący album Gatunek L”. W klipie oprócz Grubsona zobaczymy Jareckiego, BRK, FrostFlow i Łozo.

Sam Grubson zapowiada nowy klip słowami: W 2018 roku po raz trzeci miałem okazję zagrać koncerty w Nowym Jorku, Chicago i Toronto lecz California zawsze była punktem na mapie, który chciałem odwiedzić. Udało się. Razem z Michałem Schwiercem uwieczniliśmy naszą przygodę. Dajcie się porwać i pamiętajcie, że wakacje mogą trwać cały rok 🙂

 


No świetne to. Kwintesencja tego co lubimy w hip-hop. Do tego jeszcze znakomity wokal!!! „Minuta i 20 sec.“ to pierwszy singiel Vienio zapowiadający album „Twarzova”. Do współpracy Vienio zaprosił wielu gości, a wśród nich między innymi Bovska, z którą raper nagrał pierwszy promocyjny utwór. Artysta zapowiedział, że kolejne kolaborację będzie zdradzał w swoich mediach społecznościowych. Jednocześnie z nowym singlem ruszył preorder albumu na kulturalnysklep.pl

Album „Twarzova“ to dziesięć utworów, o rzadkiej już dzisiaj poważnej tematyce opakowanej w stylowy rap i dojrzałą produkcję hip-hop. Sam artysta twierdzi, że wykonuje ART-HOP, nawiązujący do najlepszych korzeni zza oceanu, takich jak, Tyler The Creator czy Run The Jewels. Na albumie znajdują się utwory komentujące imperializm, dzisiejsze realia mediów społecznościowych, problemy ekologiczne, ale także refleksje, z życia w świecie rapu.

Za bity odpowiada Magiera, wszechstronny producent z Wrocławia i połowa duetu White House. Ten artysta to cenionym beatmaker, który działa, w świecie rapu, tak długo, jak Vienio, czyli ponad 20 lat.

 

Nie jesteśmy zwolennikami kopiowania „kropka w kropkę” tego co ktoś zrobił – w tym przypadku Allj & Feduk, ale z drugiej strony jest to pierwsza taka próba i dajmy jej szansę. Dajmy szansę ocenić publice czy takie „R.Vino po polsku” się spodoba.

Tymek i jego nowe wydawnictwo odzwierciedla skrajnie emocjonalne życie. Ciężkie brzmienia i teksty przeplatające się z lekkimi, swobodnymi tematami są dowodem na to, że każdy znajdzie coś, w czym będzie potrafił odnaleźć samego siebie.
Urozmaicenie klimatu dodają goście: Sarius, Przyłu, Frosti Rege i Skip. Za album odpowiedzialny jest również ADZ, który wyprodukował podkłady oraz był obecny przy produkcji poprzedniego albumu „JestemTymek”. Charakterystyczna barwa głosu Tymka jak i treść tego, co przekazał na tym CD sprawi, że będziecie do niej wracać.
Do tej pory artysta przedstawił już takie single jak „Toksyczny” oraz „Instaćpuny”, „Tabletki”, „Semantyka”, „Jestem”.

 


Bedoes i Kubi Producent wracają z drugim albumem i zostawiają za sobą przepaść. Album „Kwiat Polskiej Młodzieży” różni się od debiutu tak bardzo, że ciężko uwierzyć, że minęło zaledwie 1,5 roku. Ich przede wszystkim raperskie frazy to jedne lepszych na polskiej scenie hip-hop. Czuć tu po prostu autentyczność! I jest tylko jeden problem: przekleństwa. Wydaje się, że Bedoes świetnie by sobie poradził bez używania „k….”

Zarówno Borys jak i Kubi w bardzo młodym wieku musieli zmierzyć się z gigantyczną lawiną zainteresowania, która niosła zarówno oznaki bezgranicznego oddania fanów jak i hejtu na skalę jakiej polski hip-hop jeszcze nie widział. Emocjonalny koktajl, który buzował w kotle z nowymi inspiracjami znalazł swoje ujście w nowych nagraniach.

Bedoes i Kubi dorośli do roli artystów, którzy nie mają żadnych kompleksów względem sceny europejskiej czy amerykańskiej, a uznawaną dotąd za objaw prowincjonalności polskość przekuli w swój atut. Dzięki niemu „KPM” to krążek, który ma szansę stać się głosem pokolenia Polaków urodzonych na przełomie wieków.

 


PRO8L3M Polecamy utwór, który nie jest jeszcze opublikowany w internecie. Nie ma odsłuchu. Jest warty przesłuchania. PRO8L3M „Interpol” to kawałek oparty na rytmie reggaeton z polskim rapem. Brzmi to bardzo fajnie.

Przedpremierowy odsłuch albumu w formie multimedialnego doświadczenia odbędzie się już w dniach 22-26 lutego w Warszawie! Zespół PRO8L3M zapowiada i promuje tym utworem album pt. „Widmo”.