Timmy Trumpet, Lee Cabrera & Bleech vs Lock 'N Load Blow Ya Mind Armada Music

Oldschool powraca, tym razem w postaci energetycznego brzmienia house. Całkiem możliwe , że to zasługa TikToka, którego użytkownicy preferują szybkie i często energetyczne kawałki. Oto Timmy Trumpet x Lee Cabrera & Bleech vs Lock ‘N Load, Dark Heart & Bipolar Sunshine, SMACK & Ape Rave Club i Patrick Topping & Might Delete Later.

 

Energetyczna muzyka oldschool house różnie się nazywała , w zależności od kraju. U nas najpopularniejsza była nazwa “klubb”, która pochodzi z Holandii. Z kolei w Wlk. Brytanii był to “hard house”. To właśnie tam wygenerowali ją tacy producenci jak Klubbheads, DJ Jose, DJ Disco i duet Lock’n’Load z “Blow Ya mind”.

 

Dziś Frank van Rooijen i Niels Pijper aka Lock’n’Load powracają w postaci oficjalnego remiksu. Uczestniczą w nim Australijczyk – Timmy Trumpet, dawno nie słyszany u nas duet Lee Cabrera (Albert Cabrera i Steven Lee.) i nieznany nam producent Bleech.

“Blow Ya Mind” [Armada Music] w wersji 2023 (oryginał powstał w 2002) jest ostro pojechane, ale jednocześnie zachowuje ten unikalny klimat “klubb”. W środku utworu nawet posłuchacie coś ekstra.

Utwór wszedł już nawet do Digital DJ top 10

Jeszcze bliżej muzyki “klubb” jest utwór “Make Me Happy” [Sony Music]. To właściwie taka mieszanka holenderskiego i brytyjskiego, jeszcze bardziej energetycznego, hard house.

Brytyjski producent Patrick Topping i na wokalu jego koleżanka o pseudo Might Delete Later stworzyli bardzo żywiołowy kawałek, w tempie. Słychać, że producent bawi się różnymi brzmieniami ze starych czasów. ⭐⭐⭐⭐⭐

 

Ze starych czasów pochodzi sampel tego utworu, który w oryginale (1997) nazywa się “Funky Beats”. Stworzyła go austriacka formacja Groove Gangsters (Klaus Biedermann, Stefan Berndorfer). Utwór był bardzo popularny w naszych klubach.

Dziś nazywa się “Monkey Beatz” [Smash The House / House of House] , a jego autorami są dwie tajemnicze formacje: SMACK (znany z “Gam gam” z DJs from Mars) i Ape Rave Club. Ci drudzy znani są m.in. z remiksu utworu “The drop” (Dimitri Vegas & David Guetta & Nicole Scherzinger & Azteck).

 

 

W “Check That List” [Helix Records] już od pierwszych taktów słychać charakterystyczny oldschoolowy sound. Dark Heart to amerykański producent, podobnie jak nieznany bliżej Bipolar Sunshine.

Czy rok 2023 będzie “come back” muzyki “klubb” czy “hard house”? Całkiem możliwe, bo w kolejce premier już widzimy kolejną formację tamtych czasów tj. Black Caviar.