Home FELIETONY BEZ ODDECHU > Bogdan Fabiański pisze … o Noc DJ-ów

BEZ ODDECHU > Bogdan Fabiański pisze … o Noc DJ-ów

To najstarsza w Polsce audycja radiowa poświęcona muzyce tanecznej, ale właściwie nigdy Bogdan Fabiański nie pisał o niej. W 2017 powróciła na antenę Radio dla Ciebie i rozwija się jak za starych czasów. Ten program na żywo gości praktycznie co tydzień DJ’ów lub artystów. Ostatnio np. Gromee, ale przede wszystkim  DJ’ów, którzy grają na żywo, a jeśli są z daleka – tylko wtedy przysyłają zarejestrowane własne sety.

 

 

 

Noc DJ-ów
Gromee , Lukas Meijer, ekipa Nocy i goście w czasie programu na żywo

Ponad 25 lat mija , kiedy stworzyłem audycję Noc DJ-ów w Polskim Radiu / Radiu Dla Ciebie. Ilu DJ-ów przewinęło się przez ten program trudno zliczyć, trudno określić ilu DJ-ów słuchało lub wychowywało się na tej audycji.

Po czterech latach przerwy program powrócił  na antenę w połowie ub roku. Sympatyczne jest to, że zaglądają do nas i uczestniczą w dyskusjach oraz grają live, znani już DJ-e zarówno krajowi jak i zagraniczni. Trudno wymienić wszystkich, ale wystarczy wejść na Facebook i zobaczyć fotografie.

Kiedy zaprosiłem do współpracy kol. redakcyjnego Pawła Bobrowskiego nie sądziłem, że tyle lat przetrwamy jako duet prowadzący ten program. Z programem współpracował przez lata Arek Kałucki (najlepszy wydawca programu jakiego znałem), a ponadto wytrwali z nami Rafał Lachmirowicz, Piotr Gryglewicz, Marcin Kraskowski, Mariusz Wieczorek (DJ/super realizator programu) i wielu słuchaczy oraz fanów tej audycji i przyjaciół którzy nam pomagali.

Obecnie Noc DJ-ów nadajemy także na żywo z klubów (ostatnio np.: Ostrołęka / Cuba Libre Club czy Płock / Enklawa Club). Jesteśmy otwarci także na propozycje z innych klubów. Z wielu dyskusji prowadzonych na antenie z producentami i DJ-ami, mogę stwierdzić, że wielu naszych producentów doceniono już  na świecie, że nasi DJ-e pokazują się coraz częściej na festiwalach i w klubach poza granicami naszego kraju, o tym że nadchodzi kres muzyki disco polo, a również że coraz mniej ludzi przychodzi do klubów, ale też ich ilość się zmniejsza.

Oceniono, że dużo jest DJ-ów grających z laptopów i nadal ściągających nielegalne pliki i wielu którzy korzystają w trakcie grania imprez z YouTube (nazywani są DJ-ami kablami). Zapraszamy DJ-ów do udziału w naszym piątkowym programie (live) zarówno do dyskusji jak i do grania na żywo na antenę. Zapraszamy też na kursy dla DJ-ów prowadzone w Radiu Dla Ciebie / Warszawa, przy współpracy z DJ Promotion. Szczegóły na stronie ww.rdc.pl (OSM/Szkolenia dodatkowe). Mamy wiosnę, zawsze jest nadzieja, że będzie lepiej? i w branży DJ-skiej.

 

 

Exit mobile version