BTS Black Promo

O tym, że muzyka czarnych wykonawców czerpie inspiracje z różnych żródeł przekoneujemy się właściwie co tydzień. Do tego dochodzi jeszcze coraz większa rzesza białych wykonawców z różnych regionów świata. I tym razem są ciekawe przykłady. Mamy oto powracająca legendę hip-hop, Boys-band, wokalistke muzyki pop, raperkę nowego pokolenia i aktorkę. Większość to biali artyści. Oto djpromo: Ice Cube, Cardi B, Anne Marie, BTS, Rosalia.

 

 

 

 

Powrót legendy hip-hopu! Znakomita muza !!! Ice Cube zaprezentował nowy kawałek „Arrest the President”, w którym wspomina m.in. o Donald Trump, Rick Ross czy… „Kevin Sam w domu”. Utwór zapowiada nowy, wyczekiwany album artysty, „Everythang’s Corrupt”, którego premiera zaplanowana jest na grudzień 2018.

 


Cardi B jeszcze w 2017 roku była mało znana. Ale kawałki z Jennifer Lopez, Bruno Mars, Maroon 5, J Balvin czy Rita Ora zrobiły swoje. Ostatnio jeszcze doszedł „Taki Taki” – DJ Snake, Selena Gomez, Cardi B feat. Ozuna. Teraz może pojawiać się samodzielnie taka utalentowana raperka.

 


Anne-Marie śpiewała ogólnire rzecz biorąc przeboje pop. Teraz nas zaskakuje, bo teraz pojawia się w kawałku „Perfect”, który jest sprytna mieszanką hip-hop w warstwie rytmicznej i lekkiego electronic pop w warstwie aranżacyjnej. Taką muzykę określa się jako urban, ale najważniejsze jest to, że jest to przyjemna dla ucha piosenka ze swoim ciekawym klimatem. Warto posłuchać! Może być hit!

 


Zupelnie coś nowego, nieznanego u nas. BTS to 7-osobowa grupa, w skład której wchodzą lider zespołu i raper RM, wokalista Jin, raper Suga, raper i tancerz J-Hope, wokalista i tancerz Jimin, wokalista V oraz wokalista, raper i tancerz Jungkook. Grupa od samego początku może liczyć na wsparcie niezwykle oddanych fanów, których grono nieustannie się powiększa. Na samym Instagramie zespół obserwowany jest przez 14 milionów osób! Mamy dwa nowe utwor. „Airplane” to utwór będący połączeniem latino i hip-hopu. Trudno określić czego tu więcej. Taki lekki hip-hop. Grupa promuje siebie w Polsce też drugim utworem „Fake Love”, ale ten jest zdecydowanie ciekawszy. Utwory pochodzą z bestsellerowych albumów „LOVE YOURSELF: Tear” oraz „LOVE YOURSELF: Answer”.

 


Jeszcze jedna zupełnie nieznana u nas postać. Naprawdę nazywa się Jarad Higgins. Pochodzi z Chicago. Juice WRLD świetnie rapuje, a w tle nieco orkiestrowo. Ciekawa propozycja.

 


Ameryka Południowa to nie tylko reggaeton. Latynoski hip-hop bardzo fajnie brzmi. Oto znakomity przykład. Rosalia to bardzo zresztą znana wokalistka i aktorka w Hiszpanii, a dokładnie pochodzi z Katalonii. Waspółpracowała już z takimi mega gwiazdami jak Pharrell Williams i J Balvin. Utwór promuje jej drugi album „El Mal Querer”.