camelot timmy trumpet smash mouth 537 360 dj raport

Australijski producent Timmy Trumpet już nie raz nas zaskoczył. “Camelot” to jego najnowsze dzieło, które jest kolejnym odważnym eksperymentem, bo do współpracy wziął sobie kapelę rockową.

Utwór osadzony jest na tradycyjnym schemacie House, ale stary wyjadacz – Timmy Trumpet – zadbał o tzw. smaczki w “Camelot”. Po prostu posłuchajcie!

Zdaje się ,że powinniśmy się przyzwyczaić do takich kolaboracji jak producent EDM – artysta rocka. W przypadku “Camelot” właściwie wykorzystano tylko wokal Smash Mouth ,który brzmi bardzo ciekawie w zestawieniu z house’owym aranżem. A ten jest w warstwie rytmicznej bardzo można rzec tradycyjny, ale lekki i prosty beat, sympatyczna trąbka (Trumpet) oraz kilka fajnych dźwięków w tle, zdecydowanie  wyróżniają ten kawałek na tle całej masy produkcji House Music.

Pochodzący z Sydney Timothy Jude Smith, lepiej znany pod pseudonimem Timmy Trumpet, jest australijskim muzykiem, DJ-em, autorem tekstów i producentem płytowym, tworzy w wielu stylach, np. Electro House, Hardstyle, Psy-Trance, a tak naprawdę miesza różne style. Zdarzyło mu się nawet Dance, gdy przypomnicie sobie jego remiks “Up & down”, dla Vengaboys. Ten ostatni był sporym hitem na Polish Dance Chart.

Zasłynął na arenie międzynarodowej dzięki swoim elementom jazzu w światowej muzyce tanecznej. Teraz, jako połączony DJ/instrumentalista, Timmy Trumpet plasuje się w pierwszej trójce najlepszych DJ-ów w Australii (ITM Poll), występował w Pacha na Ibizie i WMC w Miami oraz miksował oba albumy Ministry of Sound i Pacha.

Trzy z jego singli, które podpisał z Ministry of Sound, osiągnęły pierwsze miejsce na liście ARIA Club. Timmy daje ponad 200 koncertów rocznie, w tym na największych festiwalach i w międzynarodowych klubach.

Smash Mouth to amerykański zespół rockowy z San Jose w Kalifornii . Zespół powstał w 1994 roku i pierwotnie składał się ze Steve’a Harwella (wokal), Kevina Colemana (perkusja), Grega Campa (gitara) i Paula De Lisle’a (bas).

 

O czym jest “Camelot”?

Całkiem sama na parkingu
To nie było miejsce, w którym myślała, że ??będzie
Deszcz pada, nie odpuszcza
Ale czasami to, czego chcesz, nie jest tym, czego potrzebujesz

Był idealny, tak cholernie doskonały
I powiedział, że
Byłaby jego dziewczyną Myślała, że ??będą mieszkać w Camelot
Miała 18 lat, była królową balu maturalnego
I oddała swój świat
Bo myślała, że ??zabiera ją do Camelot ….