Chapter & Verse - Beat Goes On

Dziś coś zaskakującego, z kilku powodów. Nazwa Chapter & Verse niewiele wam powie. Po drugie mamy sytuację cover-coveru; po trzecie – jest to bardzo stylowo i nietuzinkowo wyprodukowane. I jeszcze … mamy aż dwa odświeżenia tego 🙂🙂 utworu.

 

Tego brytyjskiego producenta znamy już z kilku utworów, ale ten nowy “The Beat Goes On” naprawdę robi wrażenie. Do tego bardzo ciekawa wydaje się sytuacja odświeżenia coveru, a nie oryginału. Przeczytacie o tym na samym dole.

 

Przed zimową trasą koncertową o nazwie ?Set You Free? po Ameryce Północnej, brytyjski producent Chapter & Verse wydaje oficjalną wersję hitu z 1967 roku, ?The Beat Goes On?, nakładem Helix Records. Brzmi to bardzo fajnie w stylu który można by określić jako swing tech-house. Niektórzy nazywają coś takiego jako electro swing. Tak jest w przypadku Parov Stelar. Tu jednak trzeba dostrzec pewną różnice brzmieniową. Przede wszystkim jest to bardziej klubowe czy nawet undergroundowe. tech tech

Nazwano go już ?nowym złotym chłopcem z tech-house’u?. I gdy słucha się tego utworu – można powiedzieć, że to nie przesada. Facet ma pomysły.  Sam producent szybko wyrobił sobie markę w ciągu zaledwie 2 lat z ponad 50 singlami i licznymi utworami na szczytach playlist.

Nazywa się Barry Pearson. Jest także DJ’em co pokazuje film z Insta…

 

Oryginał

Hmmm, tu mamy pewien problem, bo oryginał “The Beat Goes On” to piosenka napisana i skomponowana przez Sonny’ego Bono i nagrana przez słynny duet Sonny & Cher. Tak, to ta sama Cher, o której możecie teraz pomyśleć. 🙂🙂

Wydano go w 1967 roku. Wszedł na listę Billboard Hot 100  osiągając szóste miejsce.. a więc bardzo wysokie.

Natomiast inspiracją dla  Chapter & Verse był cover utrzymany w stylu swing, a więc bardzo retro. Oto on.

W tymże 1967 roku amerykański muzyk jazzowy Buddy Rich wykonał swoją wersję , z córką Cathy na wokalu, w kompletnie innej aranżacji.

 

Post scriptum

Właśnie dziś pojawiła się jeszcze jedna nowa wersja tego utworu… 🙂🙂🙂🙂