jesteś tu
Główna > PROMO > Uwaga, coś nowego: Chłopaky z Rey Ceballo, B.Kurdej-Szatan, DJ Slavic

Uwaga, coś nowego: Chłopaky z Rey Ceballo, B.Kurdej-Szatan, DJ Slavic

Chłopaky to grupa trzech facetów, których utwory jak najbardziej dedykowane są do tańca. Trudno ich zdefiniować muzycznie. Chyba najbliżej im do innej formacji, do Łobuzy. W tym przypadku mamy jednak do czynienia ze znacznie szerszym spektrum gatunków muzycznych. Raz jest dance , a innym razem latino i rap. Oto przykład ich dwóch utworów „Havana” i „Benger”.

 

 

 

 

Chłopaky to rzeczywiście trzech chłopaków. Rafał „Roofi” Kamiński debiutował w 2007 r. w „You Can Dance. W ubiegłym roku zasiadł też w jury „World of Dance” na Polsacie. Drugi – Karol „Niecik” Niecikowski –  to prowadzący „World of Dance”. Trzeci to Błażej „Bzyga” Górski. Wszyscy trzej panowie współtworzą równocześnie znaną w całej Polsce białostocką grupę taneczną Fair Play Crew. Wcześniej mają za sobą disco-polowe doświadczenia. Występowali bowiem jako tancerze z discopolową grupą Toples. Gdy jednak słyszymy, że pochodzą z Białegostoku to zupełnie nie dziwi.

Chłopaky HavanaWygląda jednak na to, że nie poszli w disco-polową sztampę, choć niektóre utwory, jak np. Benger” to gatunek rodem ze wschodniej Polski. Wprawne ucho wyłapie jednak coś więcej. Wystarczy posłuchać ich najnowszego teledysku „Havana”.

Tytuł sugeruje zupełnie prawidłowo co to za muzyka. To rytmy rodem z Kuby  połączone z rapem i wokalem.

Taki kubańki klimat to przede wszystkim zasługa Rey Ceballo.

Reinaldo Antonio Ceballo kto to?

Tak dokładnie się nazywa ten pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Pochodzi z Santiago de Cuba. Tajników sztuki gry na fortepianie uczył Go m.in. Ruben Gonzalez, podczas jam sessions w Hawanie. Rey Ceballo współpracował ze słynnym zespołem Sierra Maestra, z którym występował na wielu renomowanych festiwalach w Europie i obu Amerykach. To właśnie lider tej grupy, Juan de Marcos Gonzales, był ze strony kubańskiej animatorem projektu Buena Vista. W 1986 r. przeniósł się do Hawany, gdzie rozpoczął współpracę z najlepszymi zespołami i solistami kubańskiej sceny.

Na początku roku 2000 Rey Ceballo przyjechał do Polski i już w maju założył grupę Calle Sol, która od początku działalności cieszy się olbrzymią popularnością wśród publiczności. Pracował z Maćkiem Maleńczukiem, Kayah, Robertem Chojnackim, De Mono i z zespołem Maanam i Yugoton.

 

 

Innym utworem jest „Benger”z udziałem DJ Slavic (Ola Ciupa), znana m.in., z wideo klipu Brave. To już produkcja bliska disco polo, oczywiście w kwestii aranżu. Cała reszta bowiem to konkretny pomysł (nie tylko tekstowy) na żart albo jak to woli „na jaja”.  Ogólnie tematy piosenek Chłopaky są tylko na pierwszy rzut oka są banalne. Rapują o imprezowaniu, podrywie, zabawie… itd.

Za oprawę muzyczną projektu Chłopaky odpowiada Sir Mich (producent Tedego, Numera Raz czy Mariki, związany z wytwórnią Wielkie Joł).

Chłopaky to grupa w potencjałem i zapewne jeszcze wiele o nich usłyszymy. A na razie przetestujcie pierwsze ich utwory. Pierwsze wasze oceny są niezłe. To 3,5 gwiazdki.

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze