CKay - Love Nwantiti Remix ft. Joeboy & Kuami Eugene [Ah Ah Ah]

„Love Nwantiti” to kolejny przykład egzotycznej dla nas twórczości, która przychodzi do Polski dzięki ogromnym sukcesom w innych regionach świata. CKay to artysta niewiele nam znany. A wszystko znów przez Tik Toka.

 

Jeśli sięgniecie pamięcią do 2020 roku, to właśnie wtedy „Love Nwantiti” pojawiło się pierwszy raz. Teraz CKay i ten sympatyczny afrykański utwór wraca za sprawą remiksu i Tik Toka.

W ten najnowszej wersji nazywa się „Love Nwantiti [Ah Ah Ah]” i został własciwie nie zremiksowany, ale uzupełniony o udział dwóch artystów, nam nieznanych. To Joeboy i Kuami Eugene. Muzycznie to taka afrykańska odmiana melancholijnego reggaeton. Raczej do słuchania i zrelaksowania się.

O nim

Chukwuka Ekweani, lepiej znany jako CKay, to wschodząca gwiazda coraz prężniej działającej afrobeatowej sceny. Określa swą twórczość mianem emo-afrobeatu. Ten nigeryjski wokalista, autor piosenek i producent, oryginalnie wydał singiel „Love Nwantiti (Ah Ah Ah)” w 2019 roku, w ramach EP-ki „CKay The First”.
W 2021 roku numer zaczął zyskiwać na popularności.

Pod koniec lipca, jeden z użytkowników TikToka przygotował remiks singla, który ekspresowo zainspirował mnóstwo filmików, w tym wyzwań tanecznych. Jednocześnie fani zaczęli poszukiwać oryginału. Obecnie istnieje 2,5 miliona tiktokowych produkcji z użyciem tego remiksu.

To wszystko doprowadziło do tego, iż CKay zdobył światowy rozgłos, a „Love Nwantiti” została najczęściej shazamowaną piosenką na świecie. Singiel trafił na listę Spotify Viral 50 i dotarł na 16. miejsce zestawienia Global Spotify Top 200 na ponad 60 rynkach, co przekłada się na 3. pozycję w skali Global jeśli liczyć wszystkie trzy istniejące wersje piosenki.

Aktualnie utwór we wszystkich swych wersjach ma ponad 100 milionów streamów tygodniowo, a 70% pochodzi z organicznych wyszukiwań i bibliotek. Na TikToku natomiast numer może pochwalić się ponad 4 milionami filmików i 7,4 miliarda odsłon w ciągu 7 ostatnich dni. Z kolei sam CKay stał się pierwszym afrykańskim artystą w historii, który w tym samym czasie miał dwa utwory na liście SPOTIFY GLOBAL TOP 20.

Love Nwantiti – statystyki

  • 1 miejsce na GLOBAL YOUTUBE MUSIC CHARTS
  • miejsce na GLOBAL SHAZAM CHART
  • 2 miejsce na TIK TOK WEEKLY TOP 2000
  • TOP 10 na SPOTIFY GLOBAL WEEKLY CHART (#9)
  • TOP 10 na EUROPEAN AIRPLAY CHART (#10)
  • TOP 50 na BILLBOARD HOT 100
  • TOP 10 na listach sprzedaży w 17 krajach
  • Ponad 100 milionów streamów co tydzień
  • Ponad 24 miliony słuchaczy miesięcznie na Spotify