DJ Promotion
Strona główna PREMIERY CLOSE YOUR EYES 🔥 KSHMR i Tungevaag zrobili przebojową nutę

CLOSE YOUR EYES 🔥 KSHMR i Tungevaag zrobili przebojową nutę

KSHMR i Tungevaag (fot. Facebook)

Ten utwór ma to coś w sobie i warto go posłuchać w całości, aby odkryć jego urok. A co takiego jest w „Close your eyes” firmowanego przez duet KSHMR i Tungevaag? Sprawdźmy.

 

KSHMR to jeden z tych producentów, którzy bombardują nas swoimi produkcjami. Nie wszystkim się to podoba, ale jego nowy kawałek „Close your eyes” (Dharma Worldwide) może spodobać się wielu. Tym razem za współpracownika wziął sobie talent z Norwegii, którego zresztą znamy bardzo dobrze. To Tungevaag.

 

 

Niles Hollowell-Dhar i Martin Tungevag, od razu słychać, że zaiskrzyło w tej kooperacji. „Close your eyes” już od pierwszych taktów przypomina tzw. rumuńską szkołę twórczą, ale im dalej tym już oryginalniej. Jest nawet egzotycznie, bo jakby po arabsku brzmiące piszczałki.

Rytmicznie utwór oparty jest na schemacie hitów reggae dance, tak z tych z lat 90-tych. Tyle tylko, że panowie wprowadzają trochę reggaeton. Do tego dochodzi przyjemna i łatwa do zanucenia melodia. Całość „płynie”, bo mamy 90 BPM, a więc prawie downtempo. No i ta dopieszczona, nie przesadzona (czasem bywała) elektronika brzmień.

Sprawdźcie to koniecznie!

Mówią o współpracy

KSHMR:

  • Tungevaag i ja od dłuższego czasu staramy się napisać piosenkę” Kiedy wysłał mi wokal do „Close Your Eyes”, wiedziałem, że to ten i wypróbowałem tak wiele pomysłów na produkcję. Nie czuliśmy się dobrze, dopóki nie dodaliśmy fletu; to był dla mnie moment eureka, moment, w którym poczułem się jak piosenka KSHMR zmieszana z charakterystycznym akcentem Tungevaag.

Tungevaag wyjaśnia:

  • Napisaliśmy tę piosenkę w czasie, gdy świat był bardzo nieruchomy podczas pandemii, a ta piosenka przypomina rozpromienienie się po zamknięciu oczu. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z KSHMR nad tym torem i mam nadzieję, że wszystkim spodoba się ten tor tak samo jak my!

Przypomnijmy, że KSHMR stał się jednym z najbardziej płodnych producentów muzyki tanecznej co przełożyło się na ponad miliard streamów ! Założył wytwórnię i markę „Dharma Worldwide”, ale był również gwiazdą głównych festiwali  EDC, Coachella, Tomorrowland, Ultra Japan i Sunburn India. U nas, do tej pory najbardziej podobały się dwa jego tytułt. To „Alone” (Marnik & KSHMR feat. Anjulie & Jeffrey Jey) i „Secrets”, z Tiesto. Pracował nawet z Alok.

Tungevaag wkroczył na scenę z debiutanckim singlem „Samsara”, który trafił na 1. miejsce w Finlandii i 2. na 2. miejscu w Norwegii. Od tego czasu zgromadził ponad 4 miliardy streamów na całym świecie z ogromnymi utworami, takimi jak „Play” z K-391 i Alanem Walkerem oraz „Dance” z CLMD. Dodatkowo posiada ponad 115 złotych i platynowych certyfikatów za swoje płyty oraz został nominowany do szwedzkiej nagrody Grammy. Unas najbardziej przyjęły sie jego „Wicked Wonderland” i ostatnio „Ride with me„, z samplem Alice Deejay.

Współpracował z nim nawet nasz Tom Swoon.

 

 

 

 

Exit mobile version