Iggy Azalea

Ta lista i audycja powinna bardzo zainteresować Didżejów i fanów czarnej muzyki! Już za kilka dni w naszym dziale CHARTS będziecie mogli śledzić aktualne zestawienia najpopularniejszych hitów czarnej muzy wyselekcjonowane przez znawcę tematu Pawła Bobrowskiego, radiowego i klubowego DJ’a, który już od ponad dwóch dekad zajmuje się tym gatunkiem.

A więc Czarna Lista i Paweł Bobrowski już na naszych łamach i w radio!

 

Czarna Lista” to projekt klubowo-radiowy. Jej klubowy początek sięga 1999 roku. Wówczas w warszawskim klubie “Underground” (podziemia skrzyżowania ul. Marszałkowskiej i ul. Świętokrzyskiej) wystartowała jedna z pierwszych w Polsce imprez klubowych z muzyką black (r`n`b, hip-hop, funk i soul). Imprezy odbywały się w środy i przez 14 następnych lat, co tydzień rozkręcali je DJ Paweł Bobrowski i S.I. DJ. Na imprezach pojawiali się również DJ Praktyczna Pani, DJ Iwona, DJ Macu czy DJ Kostek.

Ten cykl imprez w klubie Underground był prawdziwą mekką muzyki black w Polsce. Podczas imprez, w ramach akcji “Hiphopokaz” swoje koncerty grali prawie wszyscy, polscy, czołowi artyści hip-hopowi lat 90` i 00`. Przez prawie półtorej dekady cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, zakończył się wraz z początkiem budowy II linii Metra Warszawskiego. Obecnie w tym kultowym miejscu jest stacja przesiadkowa M1 i M2.

Klubowa popularność “Czarnej Listy” stała się inspiracją do stworzenia jej odpowiednika radiowego. W 2002 roku w warszawskim Radiu Dla Ciebie, we wtorki po godz 19. 00 wystartowała radiowa wersja “Czarnej Listy” Jej pomysłodawcą i autorem jest dziennikarz radiowy i Dj klubowy, Paweł Bobrowski. Na fali popularności muzyki black audycja bardzo szybko zyskała dużą rozpoznawalność stając się kultową audycją radiową o profilu soul, funk, r`n`b` hip-hop na Mazowszu. Grały tam ciekawe, nietypowe wersje znanych, czarnych kawałków, klasyka muzyki black oraz muzyczne premiery.

Czarna Lista i Paweł Bobrowski już na naszych łamachAudycja została zdjęta z anteny RDC w 2009 roku i powróciła do Radia Dla Ciebie (RDC) w roku 2016 i do 29 Lipca 2017 r. była nadawana w niedziele w godzinach 23.00-01.00.  Od 05 sierpnia 2017 “Czarna Lista” emitowana jest w  w soboty od godz. 23.00 – 01.00. Jeśli nawet nie jesteś w zasięgu fal eteru, nie szkodzi.

Teraz masz do dyspozycji internetowy RDC PLAYER.

Audycja radiowa “Czarna Lista” to nie tylko nowości. Pokazuje bowiem najważniejsze momenty w muzyce black od jej początków, po najnowsze produkcje. Słychać w niej zagraniczną i polską klasykę oraz nowości ze świata muzyki funk, r`n`b, hip-hop i soul. To muzyka Urban … brzmienie dużych miast. I tu należy upatrywac jej wartośc , o której piszemy w nagłówku. To jedno z nielicznych miejsc w eterze gdzie usłyszycie naprawdę dobrą czarną muzę.

A na naszych łamach będzie pojawiać się cotygodniowe zestawienie Top 10 “Czarnej Listy”.