Home DJ PROFESJA Czy warto się szkolić na DJa? Może kurs DJ ?

Czy warto się szkolić na DJa? Może kurs DJ ?

DJ KURS Czy warto się szkolić na DJ 'a?

DJ KURS Czy warto się szkolić na DJ ‘a? To pytanie nurtuje wielu młodych ludzi, którzy chcieliby stanąć za konsoletą. Pytanie wydaje się retoryczne, ale z moich wieloletnich obserwacji na kursach szkoleniowych i przy rejestrowaniu do serwisów DJ Promotion zauważam, że dla części lepsza wydaje się droga na skróty ?

 

Czy warto się szkolić na DJ ? Przecież nie każdy zostanie C-BooL’em. Ten artykuł odpowie Wam na to pytanie, bo można to robić w różny sposób.

Droga na skróty 

Tak nazywam tryb dojścia do grania za konsoletą  za wszelką cenę i w krótkim czasie, z ominięciem zdobycia właściwych kwalifikacji. Taka droga jest efektywna tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy dana osoba posiada niecodzienne predyspozycje, a prosto mówiąc, talent. Pozostali najczęściej tak szybko jak zaczęli swoją karierę zawodową, tak szybko ją kończą.

Droga kompleksowa

polega na świadomym zaplanowaniu zdobywania wiedzy w tym zakresie wg określonego schematu.

Droga samokształcenia

polega na zdobywaniu wiedzy na własną rękę czyli samokształceniu. Ja osobiście, dawno temu, wybrałem taką właśnie drogę. Kiedyś, to znaczy na przełomie lat 70/80 XX wieku było niewiele możliwości zdobycia takiej wiedzy zawodowej jak obecnie. Była właściwie jedna książka traktująca o zawodzie DJ ‘a, ale szybko się zdezaktualizowała po jednej dekadzie lat. W latach 80-tych był jeden kurs szkoleniowy organizowany pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ale to było później.

Skazany byłem zatem, aby: znaleźć znajomego prezentera dyskotekowego (DJ ‘ów jeszcze nie było) lub szukać wiedzy na własną rękę. Musiałem wybrać tą drugą opcję, która obecnie jest aktualna, ale nie w 100%. Aktualna dlatego, że mamy w internecie ogromną bazę wiedzy, ale trzeba umieć ją znaleźć i umiejętnie z niej skorzystać.

 

""

Tak, bo dzięki temu zyskasz gwarancję posiadania właściwej wiedzy teoretycznej, która oprócz umiejętności praktycznych pozwoli Ci, bez konfliktu z prawem, przebrnąć przez gąszcz przepisów.

Lepiej więc nieco dłużej dochodzić do celu, bo wtedy masz większą gwarancję sukcesu. Po za tym na samym kursie poznasz ludzi o tych samych zainteresowaniach i będzie Ci łatwiej w przyszłości na przykład zdobyć pracę.

 

Exit mobile version