Morgan Page i TELYKast tu es foutu mylo, Coffeeshop found love cumbia cinaguera

Kolejny tydzień i kolejna porcja odświeżeń, których ciągle sporo. Niektóre z nich, jak np.”Sunstorm” DJ Kuba & Ne!tan, jeszcze nie zostały wydane. Ale kolejka czeka… a dziś cztery – jeden z dekady 80, a większość powstała w ostatnich 20 latach.

 

Jedni producenci idą najprostszą drogą – robiąc covery, inni – nieco trudniejszą. Dlatego na początek proponujemy taki “trudniejszy” przykład. “Dancing all alone” – nie nikomu nie powie. Mało tego, trzeba wsłuchać się dokładnie, aby rozpoznać jedną z bardziej znanych melodii.

Posłuchajcie “Dancing all alone”!

Dokładne wsłuchanie się “Dancing all alone” [Spinnin Records] pokazuje , że autorzy tego odświeżenia nie poszli na łatwiznę. Morgan Page i TELYKast pożyczyli sobie jedynie fragment z “What is Love”, który teraz z łatwością rozszyfrujecie. Do tego dopisali komplet odśpiewanych przez wokalistkę słów i dokomponowali własną linię melodyczną. Efekt? Ciekawy, ale oceńcie sami.

O “What is Love” Haddawaya pisaliśmy wielokrotnie, ale o w/w producentach zdecydowanie mniej. Amerykański producent Morgan Wolf Page działa już ponad 20 lat. Ma spory dorobek.

Założony w 2012 roku TELYKast to trio z Los Angeles. Występuje w unikalnej konfiguracji, składającej się z DJ-a, gitarzysty i wokalisty. Mają na koncie przede wszystkim sporo remiksów.

 

Polski producent MYLO (Milosz Kasprzak) odświeża “Tu es foutu” [Universal Music] – przebój In-Grid. Pewnie jeszcze pamiętacie tą piosenkę, bo powstała w 2001 roku.

To był pierwszy francuskojęzyczny singel włoskiej piosenkarki In-Grid. Przyniósł In-Grid sławę, nie tylko w Polsce. W tej nowej wersji – coverze – wokalnie udziela się niejaka Deborah Lee.

 

 

Producenci z USA Sonny Noto i Mac Russo odświeżyli utwór z Kolumbii “Cumbia Cinaguera” [Hexagon / Hexhibition], którego autora podobno do dziś nie ustalono. To ponoć melodia ludowa, ale często podaje się jako autora Alberto Pacheco.

Więcej wiadomo od kiedy ten motyw akordeonu stał się popularny. W 2007 roku producent muzyki elektronicznej Samim Winiger wydał utwór house zatytułowany ?Heater?. Zawierał kilka sampli hipnotycznego i egzotycznego rytmu akordeonowego, który wkrótce odniósł wielki sukces na muzycznej scenie europejskich dyskotek.

 

 

Włoski producent Coffeeshop – specjalizujący się w robieniu coverów – tym razem zabrał się za Rihanne i Calvina Harris’a. To rok 2011. Rozpoznacie , od razu.

“We Found Love [Soave] nagrany został przy udziale 18-letniego hinduskiego producenta  Aadish Sheth’a  i wokalistki McKenzie Reilly.