dancing alone vize dj raport

“Dancing alone” ma być nowym otwarciem w karierze tego duetu. Jak deklarują VIZE z Nowym rokiem. Sprawdźmy więc, a przy okazji podsumujmy ich Top 20.

 

Kilka dni temu pisaliśmy o Jonasie Blue i Jego nowych pomysłach na 2022 rok, a teraz mamy kolejny przykład czegoś co u nas określamy mianem “z nowym rokiem, z nowym krokiem”. Gdy jednak współtwórcy jednego z ostatnich trendów w muzyce tanecznej deklarują “nowe otwarcie” należy się temu dokładnie przyjrzeć. Slap House pojawia się tu i ówdzie, ale VIZE prawie się z nim pożegnali w “Dancing alone”. Prawie?

 

W “Dancing alone” Vitali Zestovskih i Johannes Vimalavong (z pochodzenia Laotańczyk) nie odeszli bardzo daleko od Slap House, bo wykorzystują dalej podobne aranże i schematy rytmiczne. Opisują to jednak jako ewolucję własnego brzmienia, choć pewnie słowo “poszukiwanie” też byłoby na miejscu. Ciekawostką w utworze jest bardzo mocno przetworzony wokal, prawie zniekształcony. Brzmi to jednak bardzo fajnie. I oto właśnie chodzi, o poszukiwanie czegoś nowego… fajnego.

Synonimem nowego etapu jest też logo VIZE, które widać na foto wyżej. Jak mówią:

– ?Chcieliśmy rozpocząć nowy rok jednym z naszych ulubionych utworów! ?Dancing Alone? to dla nas idealna mieszanka soulowego i melodyjnego EDM, muzyki festiwalowej i klubowej. VIZE nadal będą zaskakiwać nowymi dźwiękami w przyszłości, to dopiero początek!?
No właśnie, to dopiero początek … poszukiwań. Musimy więc poczekać na ich kolejne produkcje. Pewnie będą też remiksy. I oczywiście delektować się tym co już jest do posłuchania.
Nowy rozdział? Podsumujmy więc jak to było z nimi na naszych parkietach. Oto 20 najpopularniejszych produkcji VIZE wśród naszych DJ’ów. A jednak “Never let me down” …

Top 20 wg Digital DJ

 1. VIZE & Tom Gregory – Never Let Me Down
 2. Felix Jaehn & VIZE feat. Miss Li – Close Your Eyes
 3. Tujamo x Vize feat. Majan – Lonely
 4. VIZE, Imanbek & Dieter Bohlen feat. Leony – Brother Louie
 5. Vize & Leony – Dolly Song (Devil’s Cup)
 6. VIZE ft. Laniia – Stars
 7. Alle Farben x VIZE x Graham Candy – Kids
 8. Alok & VIZE feat. Alida – Love Again
 9. Sam Feldt ft. Rani – Post Malone (Vize Remix)
 10. Alan Walker x VIZE ft. Leony, Edward Artemyev – Space Melody (Edward Artemyev)
 11. ILIRA, VIZE – Dynamite
 12. Gigi D’Agostino, VIZE, EMOTIK – Never Be Lonely
 13. Rea Garvey, VIZE – The One
 14. Sigma ft. Birdy – Find Me (Vize Remix)
 15. Vize x Tokyo Hotel – Behind Blue Eyes
 16. VIZE, Anna Grey – Way Back Home
 17. Chico Rose feat. Afrojack – Sad
 18. Vize x Tokyo Hotel – White Lies
 19. Louane – Desolee (Vize Remix)
 20. Milk for Two – Tonight (Vize Remix)