martina m Promo Polska davay davay

Polecamy Wam trzy polskie tytuły, które wybraliśmy z premier ostatnich dni. Dwa z nich pochodzą ze sceny Hip Hop, ale w naszej ocenie zdecydowanie wyróżniają się niebanalnym podejściem i tanecznym feelingiem. Trzeci utwór mimo mocno kojarzącego się z Disco Polo tytułu nie ma z nim nic wspólnego.   Oto daVay daVay,  Cooks ft. Rizi Beizeti i Mr Polska x Kabe x Kizo.

Muzyka Ska w polskim wydaniu to od dziś nie tylko specjalność zespołu Enej, ale także zupełnie nieznanej nam grupy o nazwie daVay daVay. Produkcję muzyczną „Szalała” zajął się Andrzej Karp (m.in. Maryla Rodowicz, Poparzeni Kawą Trzy.) Nic więc dziwnego, że mamy tu takie swojskie-polskie brzmienie, nieco ludowe, na rockową nutę. Sami zobaczcie.

 

 

Zespół daVay daVay to: Roman Sierkov (wokal,gitara), Rafał Gontarski (akordeon, chórek) ,Andrzej Karp – kontrabas (chórek) ,Kamil Borzeski – Dj , a gościnnie pojawiają się w nim Michał Jelonek – skrzypce i Krzysztof Tomaszewski – instrumenty dęte.

 


Mr Polska z Kabe i Kizo robią sobie tzw. jaja i to nam się bardzo podoba, bo traktują Hip hop jako punkt wyjścia, na którym budują „Czarny Dress” – utwór będący ciekawą mieszanką Rapy, Trap, a nawet Dance i chwilami reggae. Sporo tu sampli i różnego rodzaju efektów.  Producentami utworu są Abel de Jong & Boaz vd Beatz.

 


Cooks już dał się pokazać z dobrej strony jako producent w przynajmniej kilku utworach. Ten najnowszy nagrany z  Rizi Beizeti i wyprodukowany przez SHDOW także można uznać za godny polecenia. Trochę tu Trap, trochę reggaeton, ale jest przede wszystkim pomysł.

 

 

Zobacz inne PROMO POLSKA

Zobacz Mr Zoob na nowo

 

 

Szalała, szalała do rana nóżkę złamała Raz, dwa, raz, dwa, trzy DaVay!

Zwrotka 1
Graj mi na cytrze na lirze na byle czym
Od Buga bij w bęben, Hej -nogi w ruch
Niech usłyszy sam Pan Bóg
Dawaj Dawaj – nie przestawaj
Wlej mi tu wódki dzban albo wina róg
Nie żałuj mi w oczy patrz – mocno całuj
Niech ta chwila jeszcze trwa
Dawaj Dawaj – nie przestawaj
DJ zapodawaj tu szybciutko beat
Harmonia mi w duszy gra i gitara
Niech twe ruchy pójdą w rytm
Dawaj Dawaj – nie przestawaj
Wlałem na prawą, na lewą za zdrowie hej
Pod rękę raz w lewą dwa i oberek
Niech wiruje cały świat
Dawaj Dawaj – nie przestawaj …