play House Promo Jake Tarry Elenoir

Oto nasza selekcja najciekawszych nowości muzyki House z tego tygodnia. Przy tych kawałkach stawiamy “Znak jakości”. Oto nowe utwory: Galantis, Laurent Wolf, Alle Farben, Yvvan Back, Deekey & Davis Mallory, Kryder & Daddy’s Groove już dostępne dla DJ’ów.

 

 

 

 

Nowy utwór duetu Galantis jest bardzo klimatyczny. Czy to jeszcze House czy juz Dance? Utwór jest skonstrułowany na pograniczu tych gatunków, ale bliżej mu jednak to tego pierwszego, a dokładniej do deep House. Bardzo przyjemny wokal ma najwięszy udział w stworzeniu klimatu “Emoji”.

 


O tym człowieku już prawie zapomnieliśmy. Laurent Wolf to francuski DJ i producent muzyki house i elektronicznej. Karierę rozpoczął w 1992, kiedy to stał się jednym z głównych rezydentów paryskiego klubu Le Queen. W połowie lat 90. zaangażował się w produkcję house’owych projektów House Train i House Scream. Największą popularność zdobył w poprzedniej dekadzie dzięki singlowi “No Stress” z 2008, który znalazł się na pierwszym miejscu francuskiej listy przebojów. Był bardzo popularny także w Polsce. Inny utwór u nas swego czasu bardzo popularny to “Calinda”. Ten nowy kawałek “Hello” utrzymany jest w afrykanskim kliamcie tribal house. Wykorzystano tu jakiś wokal, ale także część aranżu nawiazuje do brzmień z  “czarnego kontynentu”.  Do tego Laurent Wolf wyraźnie nawiązał do mega klasyka “Work”, którego echa słuchać tu i ówdzie w tym nowym kawałku. Posłuchajcie koniecznie.

 

Jeszcze jeden tribalowy klimat. Yvvan Back – tego producenta poznaliście i wysoko oceniliście niedawno za sprawą świetnego kawałka “Fireball”, który dostał się do Top 50 Polish Dance Chart. Producent ma na swym koncie już kilka niezłych singli, także takich latynoskich jak ten nowy “In the Party”. Na przykład “Richo Mambo”.  Ten nowy spodoba się Wam także z tego powodu,że nawiązuje swoim klimatem do Samba de Janeiro” i znakomicie się z nim zmiksuje. Dobra robota!

 


Dzieki taki producentom jak Alle Farben muzyka House ciągle ma się dobrze, a przecież kilka lat temu bylismy świadkami kryzysu tego gatunku. Ale to już historia. Alle Farben to niezwykle skuteczny twórca hitów ? jego utwory takie jak ?Bad Ideas?, ?Little Hollywood?, ?Please Tell Rosie? i ?Supergirl?, oraz ostatni ?Only Thing We Know?, bez problem podbijają listy przebojów, zarówno stacji radiowych, jak i serwisów streamingowych. ?Fading?, nagrany z wokalistą Ilira, której debiutancki singiel ?Whisper My Name? zebrał entuzjastyczne recenzje, to kolejny przebojowy pewniak niemieckiego producenta. Do utworu powstał teledysk nakręcony w Los Angeles. Utwór “Fading” nie jest kolejnym eksperymentem tego producenta. Trzyma się on obecnie charakterystycznego dla siebie stylu deep house, w swej lżejszej odmianie. Do tego ładny klimatyczny wokal i oczywiście ładna melodia. Wystarczy.

 


Utwór Kryder & Daddy’s Groove – “Street Life” – powstał w 2016 roku. Teraz mamy bardzo udany remiks > Jose De Mara & Crusy Extended Remix – w klimacie latinoskim.  Utwór stanowi część całego seta, którego możecie posłuchać tutaj. Polecany tutaj pzrez nas utwór jest przedostatni w tym secie.

00:00 Basement Jaxx – Bingo Bango (Kryder & Tom Staar Remix)
05:10 Kryder & Roland Clarke – Unity [VIP Mix]
07:50 Brown Sugar – Are you ready (Agent Greg Remix)
12:00 Gemellini – Smash the disco
16:10 Kryder – Romani ft. Steve Angello
21:20 Kryder & HIIO – La Luna (Styline Remix)
24:30 Kryder & Eddie Thoneick – The chant (Cato Anaya Remix)
28:00 Tom Staar – Me sueno (Dani Masi Remix)
31:30 Kryder & Daddy’s groove – Street life (Jose De Mara & Crusy Remix)
34:30 Kryder, Tom Staar, The Wulf – De puta madre (The Cube Guys Remix)

 


Deekey & Davis Mallory “Downtown” to bardzo interesujący utwór  z labela Which Bottle? Motywem pzrewpodnim jest tu śietna future basowa pętla/riff. Kołyszący rytm , z dziurami i całkiem dobrym męskim wokalem współgrają doskonale, przez co całość wychodzi oryginalnie.