DJ Raport blog
Home PREMIERY DEEP DOWN 💥 Alok łączy siły z Ellą Eyre i bierze dwa...

DEEP DOWN 💥 Alok łączy siły z Ellą Eyre i bierze dwa klasyki na warsztat

Alok i Ella Eyre (fot. Sony Music)

Oto kolejny przykład jak się obecnie robi nowe utwory na starą nutę. Dziś nazywa się “Deep down”, a kiedyś? O tym niżej i więcej szczegółów co przygotowała ekipa w składzie: Alok, Ella Eyre & Kenny Dope i Never Dull

 

Bierze się melodię (nuty) ze starego hitu i dopisuje się własne słowa i oczywiście aranż. Tak powstał “Deep down”, którego pierwsze takty już rozpoznacie. Ale Alok poszedł jeszcze dalej, bo wykorzystał dwie znane kompozycje

 

Znana melodia klasyka “The Bomb”, “Gypsy Woman (She’s Homeless)” i lekki lajtowy beat. To sprawdzona recepta na letni kawałek.

Przypomnijmy, że ” The Bomb! (These Sounds Fall Into My Mind)” stworzył w 1994 roku Kenny “Dope” (Carl Kenneth Gonzalez). Stąd teraz jego obecność. Z kolei Never Dull to producent specjalizujący się w muzyce disco house.

Nieco starszy jest “Gypsy Woman (She’s Homeless)”, który nagrała i spopularyzowała w 1991 roku Crystal Waters. To jeden z najczęściej odświeżanych kawałków house, w ogóle.

 

Alok mówi:

?Zawsze byłem wielkim fanem muzyki pop i szukałem inspiracji w jej wielu formach, więc praca z tak silną kobietą, jak Ella, która jest również niesamowitą autorką piosenek i wykonawczynią z miłością do muzyki tanecznej była niesamowita. Chcemy, aby ?Deep Down? było piosenką na letnie miesiące, która sprawia, że chce się ruszać i mamy nadzieję, że spodoba wam się tak samo, jak nam podobało się tworzenie jej!?.

Alok to producent nr1 z Brazylii należący na pewno to 1 ligi światowych gwiazd muzyki tanecznej. Na Instagramie ma konto z ponad 26 milionami fanów i 20 milionami słuchaczy miesięcznie, co czyni go najczęściej słuchanym brazylijskim artystą na świecie. W 2021 roku został uznany za 4. najlepszego DJ-a na świecie według prestiżowego DJ Mag Top 100 DJ Poll. Zobaczcie go w akcji .

Alok jest od tego roku rezydentem klubu “H? Ibiza“, oczywiście na Ibizie.

O niej

Brytyjska wokalistka Ella Eyre stała się popularna dzięki współpracy z Sigala. Tym najbardziej udanym kawałkiem jest do tej pory “Came Here For Love” (2017) i “Just got paid” (2018).

Współtworzyła również i współpracowała z takimi jak Rudimental, Meghan Trainor, Becky Hill i Sonny Fodera. W sumie jej utwory przekroczyły już miliard streamów. Do tego ma obszerną listę osiągnięć. Na przykład single z tzw. platynowymi ilościami w Wielkiej Brytanii i takie nagrody jak BRIT Award, MOBO Awards.

Przede wszystkim ma znakomity mocny głos.

 

 

Exit mobile version