Digital Tape Zombie Alex

“Zombie” to jeden z największych klasyków tzw. alternatywnego rocka lat 90-tych. Utwór dawno nie miał żadnego odświeżenia. Tym bardziej ucieszy was wiadomość, że właśnie pojawiło się takie odświeżenie, w dodatku zrobione przez polskich producentów Digital Tape feat. Alex.

 

Digital Tape to nazwa, która niewiele nam mówi. Wiemy tylko, że to polska robota. To samo dotyczy wokalu. Alex to wokalistka z naszego kraju. Dużo więcej nam mówi  tytuł: “Zombie”.  Wszak to jeden z wielkich hitów lat 90-tych.

Odświeżanie tak charakterystycznych i nietuzinkowych muzycznie utworów to trudniejsze zadanie niż w przypadku typowego utworu tanecznego. Digital Tape udało się odwzorować klimat oryginału na współczesną nutę, a więc deep house z grającym basem. Bardzo przyzwoicie wypada wokal, choć dorównać legendarnemu wokalowi słynnej Dolores to rzecz niemożliwa.

 

Zresztą sami zobaczcie.

The Cranberries to irlandzki zespół alternatywnego rocka. ?Zombie? to protest song , napisany o zamachu bombowym IRA w 1993 roku, w  Warrington oraz ku pamięci dwóch młodych ofiar. Został wydany we wrześniu 1994 roku jako główny singiel z ich drugiego studyjnego albumu “No Need to Argue”

Piosenka została napisana przez wokalistę zespołu Dolores O’Riordan i osiągnęła 1. miejsce na listach przebojów Australii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec i Islandii, a także na amerykańskiej liście Billboard Modern Rock Tracks.

Zdobył nagrodę za ?Najlepszy utwór? podczas MTV Europe Music Awards w 1995 r.  Warto tu powiedzieć, że ta znakomita wokalistka zmarła tragicznie w wieku 46 lat, w 2018 roku.

 

 

Zobacz inne STARE/NOWE

 

 

……

But you see, it’s not me
It’s not my family
In your head, in your head, they are fighting
With their tanks, and their bombs
And their bombs, and their guns
In your head, in your head they are crying
In your head, in your head
Zombie, zombie, zombie-ie-ie
What’s in your head, in your head
Zombie, zombie, zombie-ie-ie, oh
Du, du, du, du
Du, du, du, du
Du, du, du, du
Du, du, du, du
…..