DJ Promotion
Strona główna TYLKO POLSKA MUZYKA JESZCZE RAZ i inne propozycje Disco-Dance na halloween.

JESZCZE RAZ i inne propozycje Disco-Dance na halloween.

Zwyczaj obchodzenia halloween w sposób podobny do krajów anglosaskich aż tak bardzo się u nas nie przyjął. Za to liczne imprezy odbywające się w weekend poprzedzający listopadowe święta zmarłych, swoją nazwą nawiązują do tego zwyczaju. Przedstawię wam kilka tanecznych nowości DISCO-DANCE na „Halloween Party”, jak choćby „Jeszcze raz”.

 

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły wiele bardzo dobrych numerów z gatunku DISCO/DANCE. Po pewnym okresie posuchy – w końcu nadeszła hossa dla fanów polskiej muzyki tanecznej. Swoje propozycje dla Was rozpoczynam od najpopularniejszego obecnie utworu w naszym serwisie. Nie potrzebował on wiele czasu, aby osiągnąć Top naszych list najchętniej pobieranych singli. Myślę, że jest to spowodowany tym, że numer może wywoływać pewne sentymentalne wspomnienia u niektórych osób. Utrzymany jest bowiem w stylistyce muzyki disco polo z samych jej początków, gdzie była ona bardzo mocno wzorowana na swoim włoskim prekursorze. W dodatku, w „Jeszcze raz”, mamy zderzenie dwóch pokoleń. Młodszego reprezentowanego przez DEFISA i MIŁEGO PANA – oraz starszego, którego symbolem jest BOGDAN BOROWSKI, pierwszy wokalista grupy MILANO.

W doskonałej formie jest także Patryk Pegza, czyli lider grupy AFTER PARTY. Nie tak dawno stworzył bardzo ciekawą wersję ostatniej nowości utworu „Dama” MARKUSA P. A przed kilkoma dniami zaprezentował swój autorski numer, który nawiązuje do wspomnień minionych lat. Czyżby zatem ten sentymentalny duch również zaprocentował – i dlatego singel spodobał się tak wielu DJ-om?

Propozycje DISCO/DANCE na bardziej „swojską” nutę

Andrzej Marcysiak, czyli popularny ANDRE, od zawsze lubił przemycać w swoich nowościach nieco biesiadnego brzmienia. Nie inaczej jest w przypadku utworu „Magdaleno”, który zaliczył niesamowity peak wśród najchętniej pobieranych numerów. To chyba pokazuje, że mimo zmieniających się trendów – takie propozycję są wciąż aktualne i znajdują odbiorców.

Kolejna propozycja ma już kilka dobrych tygodni od premiery, ale nagle zaczęło się robić o niej głośno. Stacje radiowe i telewizyjne specjalizujące się w muzyce DISCO/DANCE bardzo chętnie zaczęły ją prezentować.
Mowa o utworze „Mój góralu” grupy MILLENIUM, której członkowie na co dzień mieszkają w Chicago i koncertują dla Polonii w cały Stanach Zjednoczonych. Ta propozycja korzysta oczywiście z elementów góralskiego folku – i porywa do zabawy.

Panie redaktorze czy coś jeszcze?

Oczywiście gdybym chciał przedstawić Wam wszystkie fajne nowości – to pewnie nie skończylibyście czytać tego artykułu tak szybko 🙂 Naprawdę tak dużo muzyki DISCO/DANCE pojawiło się w ciągu ostatnich tygodni.

Ale jest jeszcze jeden numer, na który chciałbym zwrócić Waszą uwagę. Część z Was, korzystających z serwisu Digital też już doceniała tą propozycję. Mam na myśli debiutującego artystę o pseudonimie PERO. Jego pierwszy numer nosi tytuł „Tak Ciebie mi potrzeba”. Za jego produkcję muzyczną odpowiada duet DANCE 2 DISCO, a dla młodego wokalisty napisali go doświadczeni muzycy – Robert Klim (SPIKE) oraz Daniel Jaroszewicz (SKALARS).
Jak dla mnie bardzo ciekawa produkcja. I jak zawsze w przypadku raczkujących projektów już czekam na kolejne produkcje.

Po więcej zapraszam…

Jak już wspomniałem powyżej – to zaledwie esencja tego co znajdziecie w naszym serwisie cyfrowym dla DJ-ów. Patrząc na obecną „koniunkturę” do Andrzejek można się spodziewać jeszcze wielu ciekawych nowości z katalogu DISCO/DANCE.
A potem to już tylko Święta – i kolejne muzyczne produkcje z nimi związane. Więc nie zwlekajcie – i na bieżąco uzupełniajcie swój muzyczny repertuar – koniec roku już coraz bliżej – i sylwester się sam nie zagra 🙂

Poprzedni artykułPEPAS REMIX EP. Farruko idzie na top dzięki czołowym producentom
Następny artykułUP – INNA wraca do przebojowego schematu lat 90-tych
Double S to DJ młodego pokolenia, dla którego muzyka to całe życie. Nie zamyka się w jednym gatunku - muzycznie jest człowiekiem uniwersalnym - łączenie czarnej muzyki lub oldies z bardziej klubowymi brzmieniami to w jego setach codzienność. Od wielu lat związany jest także aktywnie ze sceną polskiej muzyki tanecznej, której działem zajmuje się w klubie DJ Promotion. Pracował również jako prezenter radiowy w Radio HOBBY 89,4 FM, gdzie prowadził audycje "B4 HOUSE PARTY", poświęconą muzyce klubowej, oraz był autorem sobotnich "Poranków Disco Polo" oraz współautorem czwartkowej audycji "I Love 90's" na antenie tego samego radia. Od roku 2016 felietonista "Strefy Disco Dance" blogu (wcześniej miesięcznika) DJ Raport oraz współautor podcastu "After Weekend by DJ Promotion".
Exit mobile version