DISCO INFERNO Jude & Frank x Lucky Vegas x Redeem 👍 klasyk Disco wraca…

disco inferno Jude & Frank x Lucky Vegas x Redeem trammps

“Disco Inferno” – pewnie nie wszyscy kojarzą ten tytuł. A warto go znać, bo należy do tej grupy przełomowych utworów dekady 70, które wpłynęły potem na to co działo się w muzyce tanecznej. Dziś jest okazja o nim wspomnieć, bo przypomina go ekipa w składzie: Jude & Frank, Lucky Vega i Redeem.

 

 

“Disco Inferno” to jeden z utworów, który znalazł się w filmie “Gorączka sobotniej nocy”. Pojawili się tam nie tylko The Bees , ale i inni wykonawcy. Oto odświeżenie ad 2022.

 

Producenci starali się tu zachować niepowtarzalny klimat oryginału. Ocenicie to sami słuchając poniższego oryginału. Pamiętajmy , że jest to cover. Mamy tu więc znakomicie zaśpiewane partie wokalne. Poza tym dołożono mocno na stopie house, progresywne elementy, ale kluczowy wydaje się rola basu, który bardzo dobrze brzmi w tle.

Jude & Frank są nam już znani. To producenci z Mediolanu – Giulio Mariani i Francesco Primiero. U nas najlepiej podobał się do tej pory ich re-make “Sun Is Shining” Boba Marleya. Współpracowali też z Hugel’em.

Lucky Vegas znany jest u nas z przeróbki “Hot stuff” Donny Summer.

Redeem to producent z Włoch, najmniej nam znany w tej ekipie.

Zobacz inne nowości disco house.

Oryginał

„Disco Inferno” to piosenka amerykańskiego zespołu disco The Trammps z ich czwartego albumu studyjnego o tej samej nazwie, z 1976 roku.  Osiągnął on pierwsze miejsce na liście Billboard Dance Club Songs w USA na początku 1977 roku, ale odniósł ograniczony sukces w tzw. mainstreamie. To taki utwór w stylistyce klubowej, nawet jak na tamte czasy. I to jest właśnie to “coś” co wniósł do historii muzyki tanecznej, a nawet klubowej.

Przełom nastąpił w 1978 roku, po tym, od kiedy znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu “Saturday night fever” z 1977 roku. Teraz utwór dotarł do #11 na liście Billboard Hot 100.

W 1993 roku wykorzystała go Tina Turner w “What’s Love Got to Do with It”. Natomiast w 1998 nagrała go amerykańska piosenkarka i autorka tekstów Cyndi Lauper w ścieżce dźwiękowej filmu “A Night at the Roxbury”.