jesteś tu
Główna > DJ PROFESJA > Wyniki sondy: czy disco polo na weselu powinno być obecne ?

Wyniki sondy: czy disco polo na weselu powinno być obecne ?

Portal o2.pl zrobił sondę w swoim panelu do przeprowadzania ankiet na temat czy disco polo na weselu powinno być obecne? Pytanie nieco banalne, bo ciekawsze byłoby: przy jakich gatunkach muzycznych bawił (a)byś się najlepiej na weselu?

 

 

 

 

 

Te wyniki na pewno zaciekawią wszystkich grających na weselach, choć każdy ma swoje własne przemyślenia na temat muzyki disco polo.  Bardziej ciekawe byłyby badanie szersze, wychodzące na inne gatunki muzyczne. No, ale portal O2.pl ogarnął tylko jeden gatunek, prawdopodobnie dlatego, że brzmi to bardziej ciekawie dla statystycznego czytelnika tego serwisu. Badania dokonano za pomocą panelu Ariadna na próbie ogólnopolskiej liczącej N=1048 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 28 – 30 maja 2019 roku.

Oto wyniki.

disco polo na weselu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50% osób twierdzi, że wesele nie może obyć się  bez disco polo. To bardzo ciekawe, bo powszechnie panująca opinia głosi, że na większości wesel pojawia się ten typowo polski gatunek muzyczny. Tymczasem to tylko połowa. 27% respondentów nie ma zdania na ten temat i może tu tkwi pewnego rodzaju błąd. Z drugiej strony jednak wiemy doskonale, że są inne bardzo popularne gatunki preferowane na weselach. To biesiada. Tu nie wiemy czy czasem ankietowani nie wrzucali tego do tzw. jednego worka z disco polo.

 

branża weselnaJeszcze jest muzyka retro 70-90. To żelazny repertuar wielu imprez okolicznościowych. Bo gdzie nie pojawia się Modern Talking, Bad Boys Blue, … ? To wyjątki. Naszym zdaniem proporcje rozkładają się w ten sposób: Disco Polo:Retr0:inne gatunki > 40%:50%:10%

Wracając do omawianej ankiet, zobaczmy jak rozkładają się opinie w grupach wiekowych. Najmniej entuzjastów disco polo jest w grupie „+ 45 lat”.

Co do geografii to największą publikę znajdziemy, jak można się było tego spodziewać, na wsiach – 56 procent, ale ciekawe i nieco zaskakujący jest wynik małych i średnich miast – 55 proc.. Nawet w dużych i wielkich miastach wynik zaskakuje (38 %), bo odsetek ZA jest większy niż PRZECIW.

Oczywiście każdy grający wesela wie doskonale, że każda impreza to inne towarzystwo, a wiec inna muzyka Dlatego profesjonalista może sobie poczytać jakie wyniki z  pewnym dystansem, a robić musi i tak swoje czyli rozpoznać towarzystwo. Pisaliśmy już o tym wielokrotnie. Nawet na kursach szkoleniowych DJ Promotion jest wykład temu poświęcony.

 

 

 

Podobne artykuły

na górze