Home AKTUALNOŚCI DJ Pete Tong w Warszawie 23 lutego 2018 !

DJ Pete Tong w Warszawie 23 lutego 2018 !

Trochę w ostatniej chwili dociera do nas informacja o tym, że ten chyba czołowy w tej chwili brytyjski DJ pojawi się w Warszawie. W najbliższy piątek zagra w Warszawie legendarny DJ Pete Tong. Jego kultowy show w BBC Radio One to ciągle jeden z najbardziej trendotwórczych programów radiowych w Europie. A więc DJ Pete Tong w Warszawie 23 lutego 2018

 

 

DJ Pete Tong w Warszawie? Brzmi to trochę jak kaczka dziennikarska. No własnie, działalność dziennikarska to jednak nie wszystko, bowiem Pete Tong od lat jest również mocno zaangażowany w rozwijanie sceny klubowej na Ibizie. Występował tam wielokrotnie w ramach różnych projektów ? m.in. własnego ?All Gone?, które gościło m.in. Fatboy Slima i Laurenta Garniera oraz za każdym razem przyciągało mnóstwo fanów elektroniki. Ponadto, jest jednym z twórców międzynarodowej konferencji International Music Summit, a także pomysłodawcą projektu ?Pete Tong Presents Ibiza Classics?, w ramach którego wraz z orkiestrą prezentuje światu własne interpretacje największych klasyków muzyki elektronicznej. Innym ważnym projektem w karierze Tonga był również film ?It?s All Gone Pete Tong?, opowiadający o tragicznych losach głuchego DJ-a, Frankiego Wilde?a. W produkcji udział wzięli m.in. DJ Tiësto, Carl Cox czy Fatboy Slim.

 

 

Brytyjczyk cały czas jest także aktywnym DJ-em, który występuje we wszystkich zakątkach świata. Jego przyjazd do Polski to wyjątkowa okazja, ponieważ w naszym kraju artysta występuje bardzo rzadko. W piątek, 23 lutego w klubie Smolna obok Tonga wystąpią również reprezentanci belgijskiego Labyrinth Club: Raw District i DkA live oraz polscy artyści: Sincz, Simon Mattson, Glasse i Tika Milano.

 

Urodzony w 1960 r. w Wielkiej Brytanii, Pete Tong, to postać o statusie ikony światowej muzyki elektronicznej. Jego przygoda z dźwiękami rozpoczęła się już we wczesnych latach szkolnych, kiedy najpierw uczył się gry na pianinie, a potem na perkusji. Potem jednak postanowił poświęcić się dziennikarstwu i odtwarzaniu muzyki jako DJ. Po zdobyciu doświadczenia w kilku rozgłośniach, w 1991 wreszcie otrzymał stały angaż w stacji BBC Radio One ? wtedy po raz pierwszy na antenie radia pojawiła się popularna na całym świecie audycja ?The Essential Selection?. Około dwa lata później po raz pierwszy został nagrany program pt. ?The Essential Mix?, czyli prawdopodobnie najbardziej znana audycja radiowa z muzyką elektroniczną, w ramach której swoje autorskie mixy prezentują najwięksi artyści na światowej scenie ? wśród nich byli już m.in. Moby, The Chemical Brothers, Massive Attack, Carl Cox czy Richie Hawtin.

Przy okazji zobacz jego ostatnie promo u nas w serwisie www.digitaldj.pl

 

DJ Pete Tong w Warszawie 23 lutego 2018 > Polecamy!

DJ Pete Tong w Warszawie

 

 

Exit mobile version