Home DJ PROFESJA DJ też człowiek. Nowe zasady bezpieczeństwa to już nie żarty! Co dalej?

DJ też człowiek. Nowe zasady bezpieczeństwa to już nie żarty! Co dalej?

Niestety nowe zmiany dotyczą bezpośrednio naszej branży!  Gastronomia, nauczanie, transport,  kultura i sport. Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej będą obowiązywały od 17 października 2020. Ale co dalej, bo każdy kto stracił możliwość zarobienia na życie… musi z czegoś żyć… DJ też człowiek.

 

 

Od kilku dni mówiono nieoficjalnie i wydawało się to tylko nierealną pogłoską, ale Rząd faktycznie przyjął na obecnym etapie Koronawirus restrykcyjne zarządzenia, które w bardzo poważny sposób ogranicza działalność w naszej branży i co tu dużo mówić, zarabianie na życie. Wszak DJ też człowiek. Czy w zamian coś proponuje? Nie!

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartkowym raporcie o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Przez ostatni dzień przybyło 8 099 nowych przypadków. Zmarło 91 osób. To najwięcej nowych zakażeń w ciągu doby od początku pandemii. Tyle tylko,że wykonano ponad 60 tys. testów, wiec ten wynik nie można bezpośrednio porównywać choćby z wcześniejszymi dniami.

Statystyki nowych przypadków z województw: mazowieckiego (1306), małopolskiego (1303), wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318), lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177), podlaskiego (139).

Te liczby sa przysłowiowym gwoździem do trumny dlatego Rząd RP ogłosił nowe zasady.

 

W strefie żółtej działalność gastronomi będzie ograniczona w godzinach 6-21, zgromadzenia publiczne do 25 osób. W strefie żółtej i czerwonej podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc.

W strefach czerwonych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych wprowadza się naukę zdalną, w strefach żółtych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych naukę hybrydową. – Tu nie chodzi tylko o kwestię pobytu dzieci w szkołach, ale też kwestię chociażby transportu. To wszystko będzie zmniejszało liczbę interakcji
– wyjaśnia premier Morawiecki. Tylko, że Pan Premier (i wszyscy urzędnicy) nie stracił miejsca pracy czy możliwości zarobku. On(i) zarabia niezależnie co się dzieje dookoła!

 Wprowadzono ograniczenia w placówkach handlowych do pięciu osób na jedną kasę, zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje. Zgromadzenia nie będą mogły być większe niż 10 osób!

 

W obu strefach zawiesza się działanie siłowni, basenów, aquaparków i siłowni.

Tylko dalej?! – zadaje sobie pytanie każdy kogo pozbawia się możliwości utrzymania. Czy Rząd pomyśli jak zabezpieczyć podstawy bytu osobom, które straciły źródło dochodu? Na razie nic się o tym nie mówi.

Miejmy nadzieję, że w perspektywie miesiąca coś się wydarzy w tej materii. Inaczej ludzie wyjdą na ulice. To oczywiste, bo z czegoś trzeba żyć. Prawie każdy obywatel łoży na to Państwo w formie podatków, dlatego teraz Państwo powinno zadbać o Obywatela!

 

Nowe zasady na jesień – już nieaktualne

 

 

 

Exit mobile version