dna craig david galantis

Ten wokalista jest aktywny od końca lat 90-tych, a więc ponad 20 lat. Kiedyś śpiewał głównie w takich gatunkach jak RnB czy 2 step. Od kilku lat nagrywa także kawałki house. Oto ten najnowszy „DNA”.

 

 

Brytyjczyk Craig David zachwycił nas swoim nietuzinkowym wokalem choćby w takim pięknym utworze jak „Walking away„, który jest spokojnym utworem. Kiedyś jego piosenki były raczej spokojne, przynajmniej te najpopularniejsze. Od kilku lat to się zmieniło, bo jego ostatnie single kręca się wokół House Music. Tak tez jest z tym najnowsyzm „DNA”.

 

 

Craig tym razem łączy siły z nominowanym do nagrody Grammy i BRIT dobrze nam znanym duetem Galantis. Podział ról jest prosty; On – zaśpiewał, oni – wyprodukowali muzykę. Słyszymy jak zawsze świetny wokal, ale chciałoby się usłyszeć go jeszcze wyżej śpiewającym, ale tonacja ma swoje wymogi. Natomiast muzycznie Christian Karlsson i Linus Eklöw wykonali robotę wg sprawdzonego brytyjskiego wzorca vocal piano house.

Utwór zapowiada album Craiga „22”, który ma zostać wydany 30 września nakładem BMG. Znajda się tu także wcześniej wydane: „Who You Are” z MNEK, „G Love” z Nippą i „My Heart’s Been Waiting For You”.

W kolejnych tygodniach po wydaniu albumu, Craig opublikuje również swoją długo oczekiwaną debiutancką książkę „What’s Your Vibe?” – premiera 13 października.

Jak mówi

– Dla mnie ten to letni hit bez względu na porę. Kiedy po raz pierwszy zacząłem pracować nad nowym albumem, wiedziałem, że chcę, aby każda współpraca przynosiła coś zupełnie innego. Byłem zachwycony, gdy Galantis zgodzili się współpracować przy tym utworze – wyszło bardzo pozytywnie!

O nim

W swojej 22-letniej karierze współpracował ze wszystkimi, od Stinga, Kano, Diplo, KSI. Stał się jednym z największych DJ-ów na Ibizie przy pomocy swojego soundsystemu TS5. Wielokrotnie nagradzany: otrzymał 14 nominacji do nagrody Brit Award, dwie nominacje do nagrody Grammy, cztery nagrody MOBO, trzy nagrody Ivor Novello za napisane utwory. Ostatnio nagrodę MBE za całokształt twórczości.

Odkąd po raz pierwszy pojawił się pod koniec 1999 roku z garage’owym klasykiem „Re-Rewind”, Craig 25 swoich singli doprowadził do pierwszej 40 w Wielkiej Brytanii (16 z nich w pierwszej dziesiątce), dziewięć albumów do pierwszej 40 (pięć z nich w pierwszej dziesiątce) i zgromadził ponad 5 miliardów (!) streamów na całym świecie. W rzeczywistości ponad 1,5 miliarda z nich pochodziło z jego ostatnich wydawnictw, powracającego na szczyty list przebojów albumu „Following My Intuition” z 2016 roku i The Time Is Now” z 2018 roku, który utrwalił jego pozycję na rynku.

 

 

Jak widać na poniższym kalendarzu wokalista koncertuje w róznych reenomowanych miejscach, na przykład na słynnym stadionie piłkarskim Wembley.